تحلیل وزن به وزن مسابقات جهانی کشتی آزاد پیش بینی طلا برای قاسم پور/ رقیب آمریکایی باز هم تسلیم می شود؟


به گزارش خبرگزاری فارس، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی جهان از ۲۸ شهریور به میزبانی بلگراد صربستان آغاز می شود. جیدن کاکس او نماینده وزن ۹۲ کیلوگرم آمریکا است. یک سایت آمریکایی در تحلیل کشتی آزاد این رقابت ها وزن ۹۲ کیلوگرم را رتبه بندی کرده است که در ادامه می خوانید:

۸ کشتی گیر برتر مسابقات جهانی امسال در وزن ۹۲ کیلوگرم بر اساس امتیازات رنکینگ پاییز گذشته رتبه بندی می شوند. کامران قاسم پور قهرمان سال گذشته جهان اول عثمان نورماگومدوف و جیدن کاکس آنها به ترتیب دوم و سوم شدند. چند کشتی گیر برتر دیگر هم هستند که امتیاز کافی در رده بندی کسب نمی کنند و به طور تصادفی در جدول قرار می گیرند.

مسیر جانبی:

کامران قاسم پور

عثمان نورماگومدوف

جیدن کاکس

اندرو و asov

شرط یاالاسی

جرمی پویر

ویکی ویکی

عدالت دولومیتByf

بهترین کشتی گیران: کامران قاسم پور از ایران و جیدن کاکس از آمریکا

کامران قاسم پور تنها ۲۵ سال سن دارد و در ۴ سال گذشته یکی از بهترین های دنیا بوده است. قاسم پور تا سال گذشته در وزن ۸۶ کیلوگرم می جنگید و از حسن یزدانی قهرمان جهان و المپیک عقب بود اما در ادامه به وزن ۹۲ کیلوگرم رفت و از آن نهایت استفاده را کرد. او در اسلو شکست خورد جیدن کاکس در نیمه نهایی و ماگومد قربانوف از روسیه اولین عنوان جهانی خود را در فینال کسب کرد. با وجود کاکس و از سوی دیگر نورماگومدوف، قاسم پور یکی از نامزدهای بزرگ صعود به فینال برای دفاع از عنوان خود است.

جیدن کاکس سال گذشته آنها در نیمه نهایی به مصاف قاسم پور رفتند و ۳ بر ۳ شکست خوردند. کاکس او به عنوان قهرمان وزن ۹۲ کیلوگرم جهان در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ شانس صعود به فینال و رقابت با قاسم پور را دارد و به احتمال زیاد آماده انتقام است. دشواراغلب نمونه کاکس او در راه رسیدن به فینال احتمالاً با عثمان نورماگومدوف آذربایجانی دیگر دارنده مدال برنز مسابقات جهانی سال گذشته روبرو خواهد شد. کاکس و نورماگومدوف پیش از این هرگز با یکدیگر روبرو نشده بودند کاکس او به مراتب بیشتر اثبات شده است و باید به عنوان یک رقیب اصلی مقابل نورماگومدوف در نظر گرفته شود.

حال سوال اینجاست؛ در صورتی که کاکس و قاسم پور در فینال مقابل هم قرار می گیرند، چه کسی برنده می شود؟ دیدار این دو کشتی گیر سال گذشته بسیار نزدیک بود و امسال نیز پیش بینی می شود همینطور باشد.

رقبا: شرط یایلاسی/ فیض الله اوزتورک از ترکیه، عثمان نورماگومدوف از آذربایجان و احمد باتایف

عثمان نورماگومدوف دارنده مدال برنز جهان و احتمالا بزرگترین تهدید برای آن است کاکس در نظر گرفته شده. عملکرد فوق نورماگومدوف در مسابقات سال گذشتهفوق العادهاو در سال ۲۰۲۲ مقابل اخمت باتایف ۲ باخت شگفت‌انگیز داشته است و این شکست‌ها نشان می‌دهد که نورماگومدوف به آن کلاس تعلق دارد. او تهدید بزرگی برای قهرمانی جهان نیست، اما همچنان مدعی مدال است. احمد باتایف پسر نورماگومدوف مدعی قدرتمندی برای کسب مدال است، اما احتمالا تهدیدی برای حذف قاسم پور است کاکس نیست. باتایف امتیاز کافی کسب نکرد و به صورت تصادفی در جدول قرار گرفت.

شکن های خطرناک: اندرو و asov و میریانی مایسورادزه

اندرو و asov او در مسابقات جهانی سال گذشته پنجم شد و از مسابقات سال ۲۰۲۱ فقط یک بار مبارزه کرده است. او در مسابقات زیلکوفسکی مدال برنز را کسب کرد. اگر با آمادگی ۱۰۰ درصدی وارد مسابقات جهانی شود می تواند مدال آوران را به چالش بکشد.

پیش بینی ها:

با وجود کاندیدای زیاد در این وزن، به نظر می رسد کامران قاسم پور و جیدن کاکس بزرگترین کشتی گیرانی که مدال طلا را کسب کرده اند، پس باید منتظر دیدن یکی از بهترین کشتی گیران در بلگراد باشیم. قاسم پور پارسال قهرمان شد و حالا اوج است و به نظر می رسد مدال طلا به او سپرده شود.

طلا: کامران قائم پور از ایران

نقره: جیدن کاکس از آمریکا

برنز: عثمان نورماگومدوف از آذربایجان

انتهای، آخر پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید