تحویل ۸۰۰۰ اتوبوس برای حمل و نقل مسافران اربعین – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهریار افندی زاده درباره امکانات و تدابیر در نظر گرفته شده برای تورهای اربعین گفت. نقطه ای کردی: در ایام اربعین پیش بینی شده است سال جاری ۵ میلیون زائر دیگر نقاط عطف سفر حدود ۹۳ درصد از آنها از طریق ناوگان حمل و نقل جاده در حال حرکت است.

قائم مقام حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی نقطه ای کرد: بنابراین انتظار می رود حدود ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار مسافر در این بخش سفر کنند حمل و نقل جاده ها جابه جا خواهند شد.

وی افزود: در اربعین سال ۱۳۹۷ حدود ۸۹ درصد از مسافران تردد کردند حمل و نقل برخی از جاده ها جابه جا شد که برای این منظور کار در حال انجام است حمل و نقل ژنرال در سال جاری تقویت خواهد شد.

افندی زاده گفت: با توجه به همزمانی اربعین با شلوغی سفر در اواخر تابستان همه ناوگان نمی توانند حمل و نقل برای تورهای اربعین ۸ هزار اتوبوس برای تورهای اربعین در نظر گرفته شده است در نظر گرفته شده گرفته شده.

قائم مقام حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی نقطه ای کرد: ۶۰۰۰ اتوبوس دیگر مورد نیاز است و به دنبال تحویل آنها از طریق ستاد مرکزی اربعین، وزارتخانه ها، سازمان ها و نیروهای مسلح هستیم.

وی درباره شرایط تردد با خودروهای شخصی گفت: سازمان راهداری برای تجهیز پایانه ها و ایجاد فضای پارک خودروهای شخصی و عبور راحت و مناسب برای زائران تلاش ویژه ای داشته است.

افندی زاده در مورد پایانه ها ترافیک در در ایام اربعین از جمله شلمچه و چزابه در خوزستان، مهران در ایلام تمرین در آذربایجان، باشماق وی در کردستان و خسروی کرمانشاه گفت: طبق روال سال های اخیر تردد زیادی از مرز پیش بینی می شود. مهران تمام شود

قائم مقام حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی درباره پیش فروش بلیت ها در ایام اربعین نیز توضیح داد: با توجه به برگزاری تورهای اربعین از ۲۵ تا ۳۰ شهریور ماه به شرکت راه آهن اطلاع رسانی شده است. اصلا ۱۰۰% پیش فروش در این روزها ندارند تا در صورت لزوم بتوانید از قطارهای دیگر استفاده کنید جهت تهران-اهواز-شلمچه استفاده می شود.

وی ادامه داد: در خصوص بلیت اتوبوس نیز جلساتی با واحدهای صنفی خواهیم داشت تا در مورد قیمت ها و نحوه فروش آن به توافق برسیم.

افندی زاده گفت: چون اتوبوس یک طرف است جهت بدون مسافر می رود، روش قیمت گذاری بلیط او متفاوت است.

قائم مقام حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد: در پیش فروش بلیت به ویژه قطار و پرواز، پیش فروش اینترنتی و حضوری بلیت در ایام اربعین شهریورماه ساماندهی می شود.