تعدادی از فروشندگان موضوعات ضبط جعلی و غیرواقعی دستگیر شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر محمدحسین حاجیلو با اشاره به اقدامات همه جانبه برای حفظ امنیت در آزمون سراسری گفت: با تلاش ماموران امنیتی، انتظامی و قضایی نسبت به کلاهبرداری، دستگیر شدند.

وی گفت: البته باید تاکید کنیم که تمامی موارد فروخته شده کاملا کذب و غیر واقعی بوده و داوطلبان و اولیای آنها مطمئن باشند که آزمون سراسری با حفاظت و امنیت کامل و در شرایط مساعد برگزار می شود.

رئیس شورای حراست از آزمون سراسری گفت: با پیگیری های انجام شده برای حفظ حقوق عمومی دانش آموختگان پرتلاش و جلوگیری از هرگونه اقدام افرادی که ناعادلانه به دنبال کسب رتبه در آزمون سراسری هستند، دسترسی به اینترنت در دانشگاه ها و مدارس محل برگزاری آزمون سراسری، در ساعات محدودی برای این آزمون.

وی از محدودیت اینترنت در حوزه های آزمون سراسری در روزهای پنج شنبه ۹ و جمعه ۱ تیرماه برای حفظ حقوق داوطلبان خبر داد و گفت: فردا جمعه بیشترین تعداد داوطلبان در گروه علوم تجربی به رقابت می پردازند.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: همانطور که قبلاً اعلام شده بود، تمامی حوزه های آزمون مجهز به ردیاب دستگاه الکترونیکی هستند و داشتن یا استفاده از تجهیزات ارتباط الکترونیکی در داخل حوزه آزمون با هر مشخصاتی موجب محرومیت و پیگرد قانونی این امر می شود.