تعدیل قیمت سوخت در پروازهای مسافری و باری ضروری است


به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، علاءالدین بروجردی رئیس انجمن دوستی ایران و چین روز چهارشنبه به همراه اکبر قنبرپور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام از این منطقه بازدید و بر لزوم رفع موانع اشاره کرد. این خارجی تصریح کرد: یکی از بزرگترین مشکلات به عنوان مانع جدی توسعه، تفاوت فاحش قیمت سوخت برای پروازهای باری نسبت به پروازهای مسافری است و با توجه به اینکه بار تنها ۲ درصد ظرفیت حمل و نقل را بر عهده دارد. ، ۴۰ برابر بیشتر است. قیمت سوخت نسبت به پروازهای مسافربری مناسب نیست.

وی افزود: توسعه صادرات و تسخیر بازارهای منطقه هنری است که عوامل زیادی از جمله قیمت سوخت در آن نقش دارد و با این اختلاف قیمت شرکت های خارجی می توانند جای خود را بگیرند و ما متضرر شویم. از این رو انتظار می رود دولت و فولکتینگ هر چه سریعتر در این خصوص تصمیم گیری کنند و شاهد یکسان سازی در این زمینه باشیم چرا که در این صورت شاهد رشد و شکوفایی چشمگیر در حوزه های اقتصادی خواهیم بود. از جمله پیام.

رئیس انجمن دوستی ایران و چین در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ظرفیت عظیم و منحصربفرد منطقه ویژه اقتصادی پیام تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی پیام قابلیت تبدیل شدن به مرکز ترانزیت هوایی ایران و سایر کشورها را دارد. از جمله روسیه. ، اوراسیا و حتی کشورهای منطقه.

اکبر قنبرپور مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ضمن تاکید بر لزوم تلاش برای توسعه صادرات و جذب سرمایه گذار خارجی و تسهیل همه جانبه برای استقرار سرمایه گذاران خارجی گفت: منطقه ویژه اقتصادی پیام آمادگی کامل برای جذب سرمایه گذاران خارجی را دارد. سرمایه گذاران خارجی از جمله سرمایه گذاران چینی بسترهای مناسبی را برای فعالیت های خود در منطقه فراهم کنند.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید