تعطیلی کلاس های تقویتی مدارس سیستان و بلوچستان


به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، به نقل از آموزش روابط عمومی سیستان و بلوچستان، بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان مبنی بر صدور بالاترین سطح هشدار هواشناسی در استان و تقویت بادهای موسمی. بارش باران در نیمه جنوبی و غربی استان، کلیه کلاس های طرح تحکیم و جبران یادگیری در تمامی شهرستان ها و مناطق استان به جز شهرستان های سیستان، زاهدان، میرجاوه و نصرت آباد از امروز تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره ای و نقشه های پیش یابی استان نیمه ابری، تا روز پنجشنبه با تقویت بارش های موسمی در نیمه جنوبی و غربی استان، رگبار و رعد و برق، رگبار شدید تا بسیار شدید باران، موقتاً شدید تا بسیار شدید. وزش باد و تگرگ پیش بینی می شود.

آبگرفتگی گسترده معابر شهری و روستایی، سیلابی شدن معابر و طغیان رودخانه ها، احتمال تخریب راه ها و پل ها، آبگرفتگی شهری و احتمال آبگرفتگی منازل در مناطق در معرض خطر، صاعقه و خسارت ناشی از وزش باد شدید کوتاه مدت و خیزش گرد و غبار. ، آبگرفتگی سدها، احتمال آبگرفتگی از استان های غربی را خواهیم داشت.

خودداری از تردد و استقرار در حاشیه و کف رودخانه ها و مسیل ها، انتقال وسایل راهسازی و غیره به مکان های امن، بالا نرفتن به ارتفاعات، رانندگی نکردن و پارک خودروها در کنار درختان کهنسال، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، حفاظت از محصولات کشاورزی ضروری .

در این مدت در شهرهای زاهدان و میرجاوه و در مناطق مرکزی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید و در شمال استان نیز شرایط رگبار پراکنده و رعدوبرق فراهم است. از امروز کاهش محسوس دما در استان به ویژه در نواحی شمالی رخ می دهد. دریای عمان مواج است و تا پایان هفته در دریا رگبار و رعد و برق خواهیم داشت.

انتهای پیام/۳۱۳۹
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید