تغییر دوباره در برند لباس تیم ملی ایران/ به لباس های سفارشی «نه»! – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، فدراسیون فوتبال ایران تصمیم گرفت برای حمایت از تولید داخل، اوایل خردادماه امسال برای انتخاب برند پوشاک تیم ملی بزرگسالان و تیم های پایه مناقصه عمومی برگزار کند.

این مناقصه که با پرونده ویژه ای در خبرگزاری مهر بررسی شد، با حضور چند شرکت معتبر داخلی برگزار و پاکت های مربوط به پیشنهادات آنها در تالار روابط عمومی فدراسیون فوتبال باز شد. شرکت برتر به عنوان برنده اعلام شد، اما تنها یک روز پس از مزایده، نام دیگری به عنوان برنده در رسانه ها مطرح شد و همه را شگفت زده کرد.

در عین حال بهترین شرایط توسط شرکت دیگری که پیراهن تیم ملی ایران در WC 2014 را تامین می کرد، یک تیم پایه بود.

اما فشارها برای معرفی یک برند دیگر باعث شد تا احسان اصولی، سخنگوی فدراسیون فوتبال بدون هماهنگی با سایر اعضای هیات مدیره، تولیدکننده لباس تیم ملی ایران را در جام جهانی قطر معرفی کند.

این سوال واکنش تعدادی از بازیکنان و مربیان تیم ملی ایران را به همراه داشت. میرشاد مجدی، رئیس فدراسیون فوتبال که از قبل می دانست کیفیت برند معرفی شده توسط یوسلی برای بازیکنان راضی کننده نیست، تصمیم گرفت دوباره مراحل انتخاب لباس تیم ملی ایران را طی کند.

هفته گذشته مدیرعامل این شرکت با ارائه یک پیراهن به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که جنس پیراهن تیم ملی ایران کیفیت خاصی دارد و این پیراهن دارای گواهینامه است اما زمانی که درخواست مسئولان فدراسیون را دریافت کرد. برای حفظ این پیراهن، با آن مخالفت کرد و پیراهنی را که آورده بود، گرفت تا شک و تردید در کیفیت پیراهن های تولید شده اش بیشتر شود.

بنابراین قرار است بعدازظهر پنجشنبه با نظر مردم فدرال تصمیم نهایی در این زمینه گرفته شود و دیگر پاسخی به درخواست چند نفر خاص داده نشود.

برند مورد حمایت این افراد به ویژه برای تهیه لباس تیم ملی بزرگسالان درخواست پول کرده است. این در حالی است که پوشیدن پیراهن این تیم در جام جهانی قطر بهترین تبلیغ برای هر سازنده ای محسوب می شود.

باید دید روند انتخاب پیراهن تیم ملی ایران برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به کجا ختم می شود و آیا مجدی این بار در مقابل فشارهای عجیب برخی از خارج از کشور می تواند از حق تیم ملی ایران دفاع کند. فدراسیون یا سرمربی تیم ملی ایران باز هم در این زمینه شکست خواهد خورد.