تقویت کادر فنی تیم ملی یکی از بدیهیات است / برنامه فوتسال تغییر نمی کند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، داود پرهیزکار درباره تغییرات در سازمان لیگ فوتسال و برکناری آرش جابری از ریاست این سازمان گفت: جابری از دوستان صمیمی من است. به جرات می توان گفت با توجه به تعداد لیگ های مستمر فوتسال که مدیریت آن سخت است، تلاش زیادی شده است. من به سهم خودم از او تشکر می کنم.

وی افزود: با توجه به حجم کار در سازمان لیگ، از آقای غفاری که نایب رئیس سازمان لیگ فوتسال هستند فعلاً درخواست کردیم که این امور را در دست بگیرد تا خدای ناکرده برنامه های سازمان لیگ انجام شود. آسیب نمی بینند.» جلسه مشترکی داشتیم و کار را تقسیم کردیم تا بعد از بازگشت مهدی تاج از مالزی، فرد جدیدی انتخاب شود.

دبیر کل فدراسیون فوتبال با بیان اینکه نیم فصل دوم لیگ برتر فوتسال از ۳۰ آبان ماه آغاز می شود، تاکید کرد: برنامه های لیگ برتر فوتسال تغییر نمی کند و چیزی متوقف نمی شود.

پرهیشکار در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان ادغام کمیته فوتسال و سازمان لیگ فوتسال تصریح کرد: این یک استاندارد جهانی است و در AFC به این شکل مدیریت می شود اما فعلا یک تصمیم بر این اساس نیست. باید در جلسات تخصصی تری مطرح شود. اگر به نفع فوتبال و فوتسال بیایید این رویه را ادامه دهیم.

دبیر کل فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه تلویزیونی «۲۰۲۰» به درخواست وحید شمسایی برای تقویت کادر فنی تیم ملی فوتسال با حضور مربی خارجی پاسخ داد. . شاید دانش جدید و یک مربی حرفه ای جدید مورد نیاز باشد. باید در کمیته فوتسال مطرح شود و به نتیجه برسد. سپس فرد مورد نظر را جهت پیگیری در قالب تابلو وارد نمایید. ما برای حمایت از تیم های ملی در انجمن هستیم. رزومه آن مربی باید بررسی شود تا بتواند به تیم کمک کند.

پرهیشکار در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال میزبانی ایران در جام ملت های فوتسال آسیا، تصریح کرد: مسابقات مقدماتی قهرمانی آسیا را از ۱۱ تا ۲۲ مهرماه سال آینده در پیش داریم. در بهمن ماه مرحله نهایی مسابقات آسیایی را داریم که برای میزبانی هر دو مسابقه درخواست داده ایم.

وی تاکید کرد: چند سال پیش میزبان مسابقات فوتسال زیر ۲۰ سال قهرمانی آسیا بودیم که امیدوارم با بازخورد مثبتی که AFC داشت به میزبانی بزرگسالان نیز کمک کند. AFC تصمیم خواهد گرفت. تاکنون هیچ کشور دیگری به عنوان میزبان معرفی نشده است. فکر می کنم ما اولین کشوری بودیم که درخواست دادیم.

دبیر کل فدراسیون فوتبال ادامه داد: وقتی درخواست میزبانی می کنیم انتظار داریم سازمان های مختلف کمک کنند و پشت کار بایستند. شاید لازم باشد زیرساخت هایی ایجاد شود. یک سال و سه ماه تا مرحله نهایی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا فرصت داریم. اگر نمایندگان AFC ببینند ما داریم کار می کنیم، در بحث میزبانی موثر است. حتی می توانیم پا را فراتر بگذاریم و جام جهانی ۲۰۲۴ را میزبانی کنیم، باید برای فوتسال گام های موثری برداریم، جایی که حرف و مطالبه داریم.