تمام اطلاعات شخصی جمع آوری شده است


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، هاشم کارگر ظهر امروز در مراسم معارفه و معارفه مدیرکل ثبت احوال استان همدان اظهار داشت: سازمان ثبت احوال حرف اول را در موضوعات مختلف از جمله مسائل اجتماعی، فرهنگی و امنیتی می زند. وی اظهار داشت: ثبت به راحتی می تواند همه امور باشد.

وی با بیان اینکه باید جایگاه ثبت احوال را در نظام حاکمیتی به خوبی تعریف کنیم و بسیار مهم است، گفت: مسئولیت دو طرفه است و نه تنها دولت باید به ثبت احوال توجه کند بلکه جذب هم می کنیم. توجه با توسعه به سمت ثبت احوال . بمیر

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه ثبت احوال بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد و امروز با توجه به تغییر جامعه باید رسالت خود را تغییر دهد، گفت: فناوری، دانش و نیازهای مردم تغییر کرده است و ما نیز تغییر کرده ایم. باید توابع را تغییر داد.

وی با اشاره به اینکه تمامی اطلاعات هویتی یک فرد باید در سازمان ثبت احوال جمع آوری شود، افزود: از نظر فرآیندی تعداد استعلام ها خوب نیست و از نظر فرهنگی نیز این موضوع خوب نیست. تصویر خوبی داشته باشید

کارگر یادآور شد: یکی از مهمترین مسئولیت های اجتماعی ارتقای فرهنگ جامعه است و انقلاب اسلامی یک انقلاب عمیق فرهنگی بود و مسئولیت اجتماعی ما برای ارتقای فرهنگ جامعه نیز مهم است.

وی با تاکید بر ضرورت استعلام آنلاین گفت: باید وضعیت نسب و پرونده فرد را اعلام کنیم و بگوییم ارتباطات آن فرد چگونه بوده است.

کارگر با تاکید بر اینکه باید ماموریت ها و سطوح سازمان را تغییر دهیم، افزود: در حوزه سازمانی حرکت به سمت سازمان الکترونیک مهم است و این قابلیت مهیا است.

وی تاکید کرد: سازمان ثبت احوال به عنوان یک سازمان حاکمیتی و زیربنایی شناخته می شود و توسط این سازمان هویت به افراد داده می شود و نقش ما نیز در تنظیم امور زندگی یک فرد و جامعه مهم است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه از عملکرد آقای حسن زاده قدردانی می کنیم و ایشان فردی بسیار کمک کننده بودند گفت: بختیاری نیز با این دیدگاه انتخاب شد که امیدواریم منشا کار باشد ضمن اینکه طرح تحول خود را ارائه خواهد کرد و من نیز سه هفته آینده برای بررسی این برنامه به همدان خواهم آمد زیرا برنامه محور و ارتقای بهره وری و تحول در سطوح مختلف از جمله خواسته های ماست.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف ما الکترونیکی شدن اقدامات است، افزود: برون سپاری اقدامات بسیار مهم است و می خواهیم در کنار مردم باشیم و در این راستا خدمات مبتنی بر موبایل به زودی افتتاح می شود.

کارگر در بخشی دیگر از سخنان خود نقش همدان در دوران انقلاب اسلامی را دفاع از حرم و دفاع از حرم عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ انقلاب اسلامی وقتی زندگی نامه شهدا را می خوانیم وجه اشتراک همه آنها پاکی نیت آنهاست و به همین دلیل خداوند آنها را نامگذاری کرده است، گفت: زمانی که شهدا برای شهدا تلاش کردند. مردم وعده الهی محقق شد و پیروزی عطا شد که بعد از چهل سال شاهد آن هستیم و نام آنها نیز جاودانه است.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور ب گفت: مسئولیت در جمهوری اسلامی توفیق است به شرط اینکه پاک باشیم و بدانیم امانتی به ما داده شده است و باید در انجام وظایفش وظایف خداوند را در نظر بگیریم. که آنجا هستند، جایی که خدا ما را دوست دارد.

وی در پایان سخنان خود گفت: باید به دنبال ارتقاء و تلاش باشیم زیرا خون های زیادی برای جمهوری اسلامی ریخته شده است.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید