توسعه جاده پس از ۹ سال/ جاده ۴۰ روستای «بیلیوند» آسفالت شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانخبرگزاری مهر – گروه استانی: عملیات اجرایی پروژه ساخت پلبلیلونداز سال ۱۳۹۰ در مرکز لرستان شروع به کار کرد اما پس از یک سال کار متوقف شد و برای تکمیل آن اقدام خاصی صورت نگرفت.

شروع پروژه پس از ۹ سال تعلیق

یکی از ملزومات مهم ساکنان این منطقه احداث پل است.بلیلوندو همچنین تعریض راه دسترسی به این پل، جاده ای که به دلیل عرض کم و در عین حال تردد وسایل نقلیه زیاد برای جلوگیری از تصادف و همچنین سهولت در عبور و مرور رانندگان از آن نیاز به تعریض دارد.

یکی از اولویت های مهم و اصلی دولت سیزدهم، تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام در استان ها به ویژه لرستان به عنوان استان کمتر توسعه یافته است، مشکلی که «رضا دالوند» معاون عمرانی نیز به آن اشاره کرد. استانداری لرستان با بازدید مستمر از پروژه. پل”بلیلوندهمچنین برای آغاز بهره برداری از واحدهای سپرده گذاری با تخصیص کمترین اعتبار و هزینه ممکن باید گام های موثری برای تکمیل این پروژه پس از ۹ سال توقف و تعریض مسیر به آن برداشته شود.

تعامل بین دستگاه تعریض جاده و آسفالت

رضا دالوند معاون عمرانی استانداری لرستان در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: تعریض و احداث این جاده از چند منظر حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه این جاده یک مسیر گردشگری، کمربندی به شهر خرم آباد و راه تردد و دسترسی ۴۰ روستای این منطقه است، بیان کرد: متاسفانه این جاده بسیار کم عرض بود و کیفیت آسفالت خوبی نداشت.

معاون عمرانی استانداری لرستان تصریح کرد: در این راستا جلسات متعددی با مسئولان ارتش برای تعریض این جاده برگزار شد که خوشبختانه با این نهاد به توافق رسیدیم.

دالوند ادامه داد: ماشین آلات را برای تعریض و آسفالت این جاده آوردیم.

تا یک ماه آینده جاده آسفالت می شود

وی با بیان اینکه این پروژه امروز بدون محدودیت اعتبار مشخص به صورت کار گروهی و تعامل بین سازمانی به مرحله آسفالت رسیده است، گفت: طول این جاده سه کیلومتر است و اگر باید منتظر تخصیص اعتبار بود، این پروژه حداقل شش میلیارد تومان هزینه دارد. اعتبار مورد نیاز

معاون عمرانی استانداری لرستان تصریح کرد: امیدواریم تا یک ماه آینده کار آسفالت این جاده به پایان برسد.