تکیه دشمنان به عناصر داخلی برای ایجاد اخلال – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ پاسدار حسن سیفی ظهر چهارشنبه در یادواره شهدای شهرستان اهر افزود: قیام اخیر که حاصل اغتشاشات گسترده با جنگ رسانه ای و ترکیبی از قیام های ۷۸ و ۸۸ است، به مراتب خشن تر است. و گسترده است. این قیام تنها به بهانه کشته شدن مهسا امینی شکل گرفت و دشمنانی که از قبل برای براندازی جمهوری اسلامی برنامه ریزی شده بودند آن را اجرا کردند.

سیفی گفت: اگر جمهوری اسلامی از نظر قدرت نظامی و تسلیحاتی پیشرفت نمی کرد، گروه های تروریستی از جمله داعش کشور را ناامن می کردند، چرا که در اغتشاشات اخیر برای جلب رضایت نظام جمهوری اسلامی به کشتار مردم و نیروهای امنیتی روی آوردند. با شورشیان ناامنی ایجاد می کند و مردم را علیه یکدیگر تحریک می کند.

وی با بیان اینکه رهبران و اندیشکده های دشمن در اغتشاشات اخیر برای ایجاد ناآرامی در شهرستان ها از جمله اهر و غیره برنامه ریزی کرده بودند، تصریح کرد: بسیاری از توطئه ها و اقدامات تروریستی در کشور و حتی آذربایجان شرقی توسط نیروهای امنیتی و امنیتی شناسایی و خنثی شده است. نیروهای اطلاعاتی یعنی دستگاه اطلاعاتی کشورمان در شرایط فعلی با سرویس های اطلاعاتی و جاسوسی کشورهای غربی و اروپایی قرار دارد.

فرمانده سپاه ناحیه اهر با انتقاد از همراهی برخی شخصیت ها و شخصیت های سیاسی، فرهنگی و ورزشی با توطئه های دشمنان گفت: دشمن برای شکست جمهوری اسلامی ایران در جبهه های مختلف به عوامل و عناصر خود امیدوار است. کشور، به جای عوامل داخلی. شورش ها را به جنگ داخلی و مسلحانه تبدیل کنید.

سیفی با تاکید بر اینکه هیچکس منکر مشکلات اقتصادی و معیشتی نیست، یادآور شد: خوشبختانه دولت سیزدهم مردم برنامه هایی را برای بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی تدوین و اجرا کرده است که امیدواریم با تداوم و اجرای آن شاهد پیشرفت و بهبود اقتصادی باشیم. شرایط زندگی جمعیت