جراحی برای کاهش وزن

برای واجد شرایط بودن برای چنین جراحی (به جز لیپوساکشن که به نظر می رسد برای هر کسی که بخواهد هزینه آن را بپردازد) در دسترس است، یک فرد باید به شدت چاق باشد که به عنوان شاخص توده بدن (BMI) 40 یا بالاتر تعریف می شود. افراد چاق با BMI از ۳۰ تا ۳۹ در صورت داشتن مشکلات سلامت مرتبط با وزن مانند دیابت نوع ۲، آپنه خواب یا بیماری قلبی ممکن است واجد شرایط جراحی باشند.

در حوالی سال ۱۹۷۵، یکی از دوستان من از دانشگاه تحت عمل بای پس معده قرار گرفت. با ۶۰۰ پوند وزن او در آن زمان سنگین ترین فردی بود که تحت آن عمل قرار گرفت. او وزن زیادی از دست داد و تا حدود ۳۰۰ پوند کاهش یافت، اما هرگز لاغر نشد. او مشکلات طولانی مدت زیادی در رابطه با برش هایش داشت (اکنون این عمل به روش لاپاراسکوپی انجام می شود). زمانی که آخرین بار در سال ۱۹۸۱ با او ملاقات کردم، او هنوز مشکلات گوارشی و مدفوع داشت. بیایید بگوییم که او وسایل نظافت و لوازم بهداشتی را در دستشویی خود نگه می داشت و اغلب از آنها استفاده می کرد.

تماسم را از دست دادم و به همین دلیل دقیقاً به یاد نمی‌آورم که او چه زمانی درگذشت، اما او احتمالاً حدود ۴۰ سال سن داشت. اما این امکان وجود دارد که بدون عمل جراحی او زودتر می مرد. من نمی دانم که آیا کاهش وزن ارزش استرس جراحی و عواقب آن را داشت یا خیر.

اساساً قسمتی از روده کوچک از حلقه گوارشی خارج می شود تا کالری زیادی جذب بدن شما نشود. متأسفانه این هضم ناقص به این معنی است که بخشی از غذایی که می خورید به طور کامل استفاده نمی شود و بنابراین باید دفع شود. از این رو مشکلات حمام دوست من است.

و همچنین به این معنی است که تغذیه در غذای شما نیز به طور کامل استفاده نمی شود. و تغذیه چیزی است که ما از غذا به آن نیاز داریم. واسه همینه که باید بخوریم

احتمال مرگ در اثر عمل بای پس معده تا سال ۱۹۹۸ یک در صد بود، اما تا سال ۲۰۰۴ به یک در پانصد کاهش یافت. با این حال، طبق گزارش آژانس کیفیت و تحقیقات بهداشت و درمان، این شانس ۹۴ درصد از کاهش وزن را تشکیل می دهد. جراحی های انجام شده در ایالات متحده (با این حال، من فکر نمی کنم آنها لیپوساکشن را حساب کنند، فقط بای پس معده را با باند معده مقایسه می کنند.)

با این حال، بیماران بای پس معده تا پنج سال تا ۵۰ درصد وزن خود را از دست می دهند. این با آنچه من از تجربه دوستم می دانم مطابقت دارد. او یک مرد بزرگ باقی ماند، اما حداقل می توانست فعال بماند، کار کند و سگش را راه برود.

لیپوساکشن معروف است. جراح از یک لوله فولادی ضد زنگ به نام کانولا و یک خلاء قوی برای مکیدن چربی از زیر پوست شما استفاده می کند. لیپوساکشن تامسنت از بی حسی موضعی زیادی استفاده می کند که به چربی تزریق می شود. این باعث می شود که نواحی مورد نظر متورم یا متورم و سفت شوند.

نتایج لیپوساکشن می تواند با توجه به مهارت جراح متفاوت باشد. اگر باتجربه نباشند یا توجه نداشته باشند، می توانند پوست شما را با بی نظمی و فرورفتگی مواجه کنند. به علاوه، مانند هر عمل جراحی و بیهوشی، همیشه خطری وجود دارد.

بستن معده بیشتر به عنوان منگنه کردن معده شناخته می شود. دو نوع وجود دارد: باندینگ معده قابل تنظیم لاپاروسکوپی و گاستروپلاستی نواری عمودی.

اولین مورد رایج ترین است. جراح یک نوار سیلیکونی پهن ۲ اینچی را در اطراف بالای شکم شما قرار می دهد، بنابراین اندازه آن را تا حد زیادی کاهش می دهد. این باعث می شود که شما خیلی سریعتر احساس سیری کنید.

به طور متوسط، یک بیمار که این نوع جراحی را انجام می دهد، ۴۰ درصد وزن خود را از دست می دهد – اما نتایج بسیار متفاوت است. خطر مرگ ناشی از این جراحی ۱ در ۲۰۰۰ است. به نظر من این هنوز خیلی زیاد است.

من خانمی را از محل کار می شناسم که شکمش را به این شکل منگنه کرده بود. البته مدتی بود که سر کار نبود اما وقتی برگشت وزنش کم شد و هیچ عارضه آشکاری نداشت. البته من از هیچ مشکل معده یا معده ای که ممکن است داشته باشد اطلاعی ندارم.

با نوع دوم، یک نوار پلاستیکی در اطراف شکم شما قرار می گیرد. با این حال، بیماران وزن زیادی از دست نمی دهند و عوارض بیشتری دارند، بنابراین اغلب انجام نمی شود.

باید با پزشک خود مشورت کنید. کاهش وزن پیچیده و دشوار است. اما دفعه بعد که وسوسه شدید به جای پیاده روی آن کیک شکلاتی را بخورید یا تلویزیون تماشا کنید، از خود بپرسید که آیا ارزش درد و خطر هر یک از این روش های جراحی را دارد یا خیر.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر