جراحی چاقی می تواند به شما کمک کند انسولین طولانی مدت را کاهش دهید

یکی از پیامدهای اصلی یا ارتباط چاقی، دیابت نوع ۲ است. این ناشی از کاهش حساسیت سلول های بدن به اثرات انسولین است – که به عنوان افزایش مقاومت سلول های بدن در برابر انسولین شناخته می شود. با گذشت زمان، منجر به کاهش تولید انسولین توسط سلول های پانکراس می شود.

دیابت ملیتوس یک بیماری متابولیک مزمن است که با سطح بالای گلوکز خون مشخص می شود. این به دلیل کمبود مطلق یا نسبی انسولین است و با نقص متابولیسم کربوهیدرات، پروتئین و چربی همراه است. دیابت ملیتوس یک بیماری پیشرونده با عوارض طولانی مدت است. روش های مدیریتی شامل اصلاح سبک زندگی، رژیم غذایی، داروهای خوراکی کاهش دهنده قند خون و انسولین است.

مشخص شده است که افراد دیابتی که اضافه وزن یا چاق داشتند و برای کاهش وزن تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفته بودند، علاوه بر کاهش وزن، کنترل بهتر گلوکز خون و با گذشت زمان داشتند و دیگر نیازی به انسولین برای کنترل وضعیت خود نداشتند. . حتی مشاهده شد که بسیاری از آنها به بهبودی رفته اند.

این یک روش جراحی است که از تکنیک های چاقی مانند اینترپوزیشن ایلئال و تقسیم دوگانه ترانزیت استفاده می کند. این روش ها در دستیابی به کاهش وزن سریع در افراد چاق بسیار موثر است و به بهبود سایر شرایط متابولیک مانند دیابت و چربی خون کمک می کند. این مزایا باعث شده است که از آن به عنوان جراحی متابولیک، جراحی دیابت یا جراحی کاهش وزن یاد شود.

تأثیر در اصلاح شرایط متابولیک در حین دستیابی به کاهش وزن در کمک به افراد دیابتی که اضافه وزن داشتند، انسولین را حذف کرده و در دراز مدت بهبودی حاصل می کنند. برخی از مطالعات تحقیقاتی گزارش داده اند که ۸۰ درصد از دیابتی های چاق که تحت باریاتریک قرار گرفته اند، در طی یک دهه بهبود یافته اند. مکانیسم دقیق برای توضیح این پدیده دقیقاً شناسایی نشده است. با این حال، توضیحات زیادی در مورد چگونگی این اتفاق وجود دارد. برخی از این موارد عبارتند از

• تاثیر این جراحی بر هورمون های تولید شده در روده. جراحی چاقی بر سطح برخی از هورمون های روده تأثیر می گذارد. اینها در افزایش ترشح انسولین، افزایش حساسیت سلول های بدن به انسولین و افزایش سیری با وعده های غذایی کوچکتر و در نتیجه کاهش دریافت کالری نقش دارند.

• دستیابی به کاهش وزن سریع منجر به کاهش مقاومت و افزایش حساسیت سلول های بدن به اثرات انسولین می شود که گلوکز را به داخل سلول ها هدایت می کند.

اینها به افراد دیابتی کمک می کند تا سطح گلوکز خون خود را بهتر تنظیم کنند و در دراز مدت، وابستگی به انسولین را کاهش دهند و در نهایت انسولین را در دراز مدت قطع کنند. این می تواند منجر به بهبود بالینی بیماری شود.

این اثر کمک به بیماران دیابتی برای کاهش انسولین در طولانی مدت، جراحی چاقی را به یک گزینه درمانی موثر برای افراد چاق که دیابتی نیز هستند تبدیل می کند. توصیه می شود همین امروز با پزشک خود تماس بگیرید تا بدانید که آیا معیارهای این جراحی را دارید یا خیر و کدام یک از گزینه ها برای شما مناسب تر است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر