جشنواره فیلم لندن ۲۰۲۲ با اقتباسی موزیکال از رولد دال آغاز می شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم لندن با نمایش فیلم موزیکال «ماتیلدا» آغاز می شود که برای اولین بار در جهان دیده می شود.

اما تامپسون، لاشانا لینچ، استیون گراهام، آندریا رایزبورو و سیندو وی در اقتباس نتفلیکس از رمان رولد دال بازی می‌کنند. آلیشا ویر ۱۲ ساله نیز برای اولین بار در نقش ماتیلدا جلوی دوربین رفته است.

دنیس کلی این نمایشنامه برنده جایزه تونی و اولیویه را با استفاده از موسیقی و اشعار تیم مینچین از قطعه اصلی در فیلمنامه ای برای سینما اقتباس کرده است.

کارگردانی این فیلم بر عهده متیو وارچوس، کارگردان برنده جایزه تونی است که «ماتیلدا» را برای وست اند و برادوی لندن ساخته و کارگردانی کرده است.

ماتیلدا ورم‌وود (ویر) دختر بچه‌ای کنجکاو است که والدینش (گراهام و رایزبورو) مشغول تماشای برنامه‌های تلویزیونی خسته‌کننده و برنامه‌های پول‌سازی مضحک هستند. با تشویق معلم الهام بخش خود، خانم. هانی (لینچ)، ماتیلدا شروع به خلق داستان های شگفت انگیز می کند. در عین حال، او نگران فضای شوم و ظالمانه مدرسه است که توسط خانم مدیر زننده مدرسه هدایت می شود. ترانچبول (تامپسون).

تریشیا تاتل، کارگردان جشنواره فیلم لندن، کارگردان و بازیگران فیلم را تحسین کرد و تاکید کرد که او مانند بسیاری دیگر از طرفداران پر و پا قرص این موزیکال روی صحنه بود و از آهنگ های مبتکرانه تیم مینچین که عمق جدیدی به کلاسیک کودکان می بخشد لذت می برد. .

این فیلم قرار است در تاریخ ۲ دسامبر در سینماهای بریتانیا و ایرلند اکران شود و نتفلیکس فیلم را در سایر نقاط جهان در فصل تعطیلات سال نو اکران کند.

گفته شده است که قالب جشنواره امسال گسترده تر از ۲ سال گذشته خواهد بود و علاوه بر سالن اصلی و استفاده از سالن رویال جشنواره مرکز جنوب بانک، برنامه ها در دسترس عموم مردم خواهد بود. انگلستان. به غیر از ۶ سینما در لندن، ۱۰ سینما در سراسر بریتانیا در شهرهای ناتینگهام، کاردیف، ادینبورگ، گلاسکو، منچستر، بیرمنگام، بلفاست، شفیلد، نیوکاسل و بریستول برنامه جشنواره را دنبال می کنند.

شصت و ششمین جشنواره فیلم لندن (BFI) از ۵ تا ۱۶ اکتبر (۱۳ تا ۲۴ اکتبر) برگزار می شود و برنامه کامل این دوره در تاریخ ۱ سپتامبر اعلام می شود.