جشن بزرگ باربران علوی در میدان امام حسین (ع) برگزار می شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانکوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره روند برگزاری پنجمین جشنواره نقالی در علوی نقال و برد خوانی گفت: جشنواره علوی نقال با حضور ۳۵ خواننده نقال و برد از سراسر کشور در ۲ برگزار می شود. بخش های میدانی و رادیویی آثار بخش میدانی هم اکنون در میدان امام حسین (ع) در حال اجراست و یکشنبه ۵ تیرماه مراسم اختتامیه بخش رادیویی جشنواره برگزار شد.

وی ادامه داد: بخش میدانی جشنواره قرار است ۲۸ و ۲۹ تیرماه در محل انتظار ایستگاه مترو میدان ولیعصر برگزار شود و اختتامیه این بخش نیز در پایان برگزار خواهد شد.

زارعی یادآور شد: در این دوره از جشنواره علاوه بر موضوع غدیر، موضوع مباهله نیز مورد توجه قرار گرفت و خوانندگان و هنرمندان اجراهایی با موضوع مبهله دارند. از این رو روز شنبه یکم مردادماه همزمان با عصر مباهله، مراسم اختتامیه این موضوع از جشنواره برگزار و برگزیدگان این بخش معرفی خواهند شد.

مدیر حوزه هنرهای نمایشی حوزه هنری در پایان سخنان خود تاکید کرد: به مناسبت عید غدیر خم در روز یکشنبه ۲۶ تیرماه از ساعت ۱۸ الی ۲۲ در امام حسین(ع) جشن بزرگی برگزار کردیم. میدان که روز دوشنبه ۶ تیرماه برگزار می شود. در این جشن علاوه بر تقلید و پرده خوانی، نمایش های پهلوی، موسیقی و برنامه های دیگر نیز تدارک دیده شده است.