حضور نیروهای خارجی کمکی به امنیت منطقه نمی کند – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، دریادار سیف بن ناصر هاربی«فرمانده نیروی دریایی عمان در تهران به همراه دریادار علیرضا تراکم، شلوغی فرمانده کل نیروی دریایی سپاه دیدار و گفتگو کرد و طرفین بر توسعه روابط و همکاری ها در عرصه های مختلف نظامی تاکید کردند.

دریاسالار تراکم، شلوغی وی در این دیدار گفت: عمان کشور دوست و برادر جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس محسوب می شود و در بین همسایگان ما از اعتبار خاصی برخوردار است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه روابط دو کشور و دو ملت بر اساس اصل برادری و برادری زیر سایه قرآن کریم و اسلام عزیز مستحکم است، افزود: ما مسلمان و پایبند به اصل برادری هستیم. و برادری و در سختی ها کمک می کنیم ما مشغولیم، مسلمانیم و برای همه کشورهای همسایه احترام خاصی قائل هستیم. آه تو ما معتقدیم ما برادر هستیم و نباید اجازه دهیم رژیمی متجاوز، کودک کش و شورشی باشد سقوط در این منطقه حضور دارد.

وی افزود: از همه کشورهای اسلامی در منطقه مهم خلیج فارس انتظار می رود با تقویت و حفظ وحدت اسلامی و هم افزایی منطقه ای، سطح تعاملات و ارتباطات سیاسی، اقتصادی و امنیتی را به بالاترین سطح برسانند. بهترین استفاده را از نعمت بیکران دریا و منابع غنی آن تا حد امکان استفاده کنید.

سردار تراکم، شلوغی وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که حضور نیروهای خارجی کمکی به امنیت منطقه نمی کند و فضای ناامنی را تقویت می کند و معتقدیم کشورهای حوزه خلیج فارس ظرفیت و قدرت لازم برای حفظ را دارند. امنیت در این منطقه حساس

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از همه مظلومان جهان به ویژه مردم مظلوم فلسطین گفت: رژیم صهیونیستی دشمن شماره یک مسلمانان است و بر اساس ظلم و ستم ایجاد شده است. و تجاوز، و تا کنون برای بقای آن مورد ظلم و ستم قرار نگرفته است، البته دریغ نمی کند، چون ظلم فناپذیر است، اینها هم از بین می روند و ما معتقدیم که گشایش این رژیم به روی فارس هاست. منطقه خلیج فارس نتیجه ای جز شورش و ایجاد بلاتکلیفی در پی نخواهد داشت و سفر رئیس جمهور آمریکا به کشورهای منطقه باعث تحریک خواهد شد. این رژیم محکوم به شورش بیشتر است.

دریاسالار تراکم، شلوغی وی با بیان اینکه همکاری نیروی دریایی دو کشور در حوزه دریایی همواره رو به جلو و رو به پیشرفت است، افزود: برگزاری رزمایش مشترک، امداد و نجات در دریا و رزمایش مشترک مبارزه با ناامنی، قاچاق کالا، دام، سوخت، مواد مخدر، تروریسم و ​​دزدی دریایی می توانند جامع تر، عمیق تر و متنوع تر باشند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه در اختیار داشتن نیروهای مسلح با آخرین تجهیزات و امکانات نظامی، ارتباطی و تسلیحاتی نقش موثری در تقویت امنیت ملی دارد، گفت: امروز جمهوری اسلامی ایران توانسته است به تجهیزات و تجهیزات خود پاسخ دهد. نیازهای تسلیحاتی با تقویت و حمایت از شرکت های دانش بنیان داخلی. طراحی و تولید شود و ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت است که توانمندی های صنایع دفاعی جمهوری اسلامی ایران در سطح ملی و داخلی زا است.

دریاسالار تراکم، شلوغی وی با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه توانایی ساخت، تعمیر و نگهداری انواع شناورهای سبک و سنگین مطابق با فناوری روز را دارد، یادآور شد: در حال حاضر شناورهای تولیدی این نیرو در آب های سرزمینی و بین المللی هستند. بین المللی آنها بدون پشتیبانی فنی خارجی مشغول انجام ماموریت های محوله هستند.

وی در این جلسه اعلام آمادگی کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می تواند در صورت نیاز عمان، با تبادل هیئت و برگزاری دوره های آموزشی، دانش فنی به ویژه در حوزه دریایی را به برادران عمانی منتقل کند.

خارجی ها با حضور در منطقه فقط به فکر منافع خود هستند

فرمانده نیروی دریایی عمان نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه بیگانگان با حضور در منطقه تنها به فکر منافع خود هستند، تاکید کرد: امنیت منطقه در درجه اول بر عهده کشورهای منطقه است.

دریاسالار سیف بن ناصر هاربی وی با اشاره به ثروت های منطقه غرب آسیا گفت: بسیاری از کشورها به این منطقه طمع دارند و بدون شک افزایش همکاری ها برای تقویت امنیت و ثبات منطقه طمع بیگانگان را مهار می کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش عمان با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران و عمان افزود: آمادگی داریم در سایر حوزه های امنیت دریایی از جمله انتقال تجربیات مشترک و رزمایش های دریایی با ایران همکاری کنیم.

دریاسالار سیف بن ناصر هاربی وی با اشاره به توانمندی های جمهوری اسلامی در عرصه دفاعی و به ویژه در حوزه دریایی گفت: آنچه ایران در دستاوردهای دفاعی به دست آورده مایه مباهات و افتخار دو کشور است و امیدواریم بتوانیم از دستاوردهای بومی کشور استفاده کنیم. جمهوری اسلامی در عرصه دفاعی .