حمله هکرها به وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، منابع عبری زبان از حمله سایبری گسترده به برخی پایگاه های رژیم صهیونیستی از جمله سایت وزارت بهداشت این رژیم خبر دادند.

این منابع منشا این حملات را عراق و ایران اعلام کرده اند.

بر اساس گزارش های گزارش شده، این حمله سایبری منجر به اختلال در سایت های مرتبط با وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی و ستاد اطلاع رسانی مبارزه با کرونا در این کشور شده است. همیشه آویو او اواخر روز یکشنبه اعلام کرد که به دلیل نقص در سیستم، امکان تکمیل «فرم ثبت نام برای همیشه آویوامکان تصمیم گیری برای ورود خارجی ها وجود ندارد.

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی نیز در حساب کاربری خود در توییتر حضور دارد پشتیبانی گفت وب سایت او مختل شده است و اکنون تنها است بر آه تو PIهای داخلی برای کاربران خارجی باز و بسته هستند.

این حمله سایبری گسترده به زیرساخت های رژیم صهیونیستی در چند هفته اخیر است. زیرساخت های رژیم صهیونیستی چند ماه است که درگیر حملات سایبری شده است. به سختی یک هفته می گذرد که بخش هایی از این رژیم مورد حمله سایبری قرار نگیرد. در پاییز سال گذشته و طی کنفرانسی در همیشه آویومقامات ارشد سایبری در این رژیم تأیید کردند که دوران کرونا آسیب‌پذیری‌های بی‌شماری را در حوزه سایبری برای آنها ایجاد کرده است. حدود ۹ ماه از آن زمان می گذرد و رژیم صهیونیستی همچنان در دفاع سایبری به شدت ضعیف و آسیب پذیر است و به نظر نمی رسد صهیونیست ها بتوانند کاری برای ارتقای امنیت سایبری خود انجام دهند.