حکم اعدام یک روحانی در حرم رضوی اجرا شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان


به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس گزارش روابط عمومی دادگستری خراسان رضوی اعدام ضارب روحانی رمضان حرم مطهررضاوی و مشهد امروز صبح دوید

دادگاه عالی خراسان رضوی با اشاره به روند رسیدگی به این پرونده گفت: پس از حادثه تلخ تروریستی علیه ۳ روحانی جهادگر در ۱۵ فروردین ماه سال جاری مصادف با ماه مبارک رمضان در حرم مطهر رضوی که در نهایت منجر به به قتل یک عادل و شهادت دو عزیز دیگر و بلافاصله محاکمه و تحقیقات جامع و همه جانبه در این خصوص آغاز شد.

رئیس شورای قضایی خراسان رضوی افزود: پس از انجام تحقیقات گسترده اطمینان حقوقیسرانجام اپرونده به ویژه در یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مشهد که تحت رسیدگی شدید قرار دارد. قرار داده شده پس از صدور کیفرخواست برای رسیدگی بیشتر به دادگاه انقلاب اسلامی مشهد مقدس ارسال شد. در این مرحله از محاکمه، دادگاه پس از بررسی کلیه اسناد و مدارک مربوط به این واقعه، موارد فوق را در اختیار دارد خارق العاده جلسه علنی رسیدگی به اتهامات متهم عبداللطیف مرادی فرزند محمد طاهر تشکیل و وی پس از تفهیم اتهام به متهم اظهار داشت:

“محاربه با کشیدن (تجردسلاح) بر اشخاص با قصد هدر رفته نفس کشیدن و ایجاد رعب و وحشت که باعث ناامنی در محیط حرم و حتی خارج از آن شده است.

رئیس شورای قضایی خراسان رضوی گفت: در این دیدار علنی خانواده شهدا و وکلای آنان از متهم شکایت کردند و متهم و وکیل وی نیز از اتهام قرار قرار دفاع کردند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی افزود: در پی خاتمه یافتن مراحل رسیدگی به اتهامات متهم و صدور رأی از شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی مشهد، رسیدگی به پرونده برای رسیدگی به اتهامات وارده در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی مشهد قابل تجدیدنظرخواهی است. دادگاه عالی زمین بفرست بعلاوه صادره از دادگاه انقلاب مشهد مبنی بر اعدام فوق به موجب بند نهم دادگاه عالی کشور تایید و پس از انجام تشریفات قانونی جهت اجرا به دادستان مرکز خراسان رضوی ارسال شد.

رئیس شورای قضایی خراسان رضوی گفت: مغز برای اجرای سریع و دقیق این قضاوت، جلسات هماهنگی و شورای امنیت تشکیل و حکم اعدام عبداللطیف مرادی به اتهام محاربه صبح امروز ۳۰ خرداد ۱۳۹۱ با حضور جمعی از مردم به اجرا درآمد. شهروندان و مقامات از طریق چوبه دار در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شد.

دیوان عالی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در این پرونده تمام جهات شرعی و قانونی لحاظ شد و تمامی مراحل و مراحل قانونی دادرسی به طور کامل و با رعایت سه اصل صحت، دقت و سرعت و برای مدتی انجام شد. ۷۷ روز ( از زمان وقوع حادثه، تشکیل پرونده، انجام تحقیقات در شعبه ویژه بازپرسی، رسیدگی و تشکیل جلسه علنی در دادگاه انقلاب اسلامی مشهد، تجدیدنظرخواهی در دیوان عالی کشور، رسیدگی به درخواست عفو در کمیسیون ذی ربط تهیه و تنظیم شرایط اجرا و اجرای حکم).

غلامعلی صادقی افزود: در نهایت جای رسیدگی ویژه، دادگاه انقلاب اسلامی مشهد، تمامی نیروهای امنیتی و انتظامی و سایر مراجع ذیربط اعم از آستان قدس رضوی، حوزه علمیه، ستاد و فعالان حاشیه شهر وجود دارد. استان و شورای تامین شهرستان و خانواده.» از شهدا، جانبازان و ایثارگران صمیمانه قدردانی می کنیم.