خبر خوب حذف موفقیت آمیز تومور مغزی با استفاده از دستگاه سونوگرافی حین عمل در گیلان


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، برای اولین بار در استان گیلان، عمل برداشتن تومور مغزی توسط دکتر دکتر دکتر با موفقیت انجام شد. ظهیر ریحانیان، متخصص جراح مغز و اعصاب جوان در مرکز آموزشی پزشکی پورسینا، با استفاده از سونوگرافی در حین جراحی.

ریحانیان جراح و رئیس مرکز آموزشی درمانی پورسینا رشت در حاشیه این عمل موفقیت آمیز با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به تومور مغزی در سال های اخیر گفت: در حال حاضر استفاده از ابزارهای تصویربرداری برای شناسایی این موارد است. بیماران تسهیل شده اند، اما بیشتر تومورها آنقدر بزرگ هستند که نیاز به جراحی دارند.

این جراح مغز و اعصاب استفاده از سونوگرافی حین عمل را یکی از روش های نوین جراحی موفقیت آمیز تومور در جهان معرفی کرد و افزود: در این روش به نشان دادن اندازه، محل و خصوصیات عروقی تومور و فضای مجاور آن با ساختارهای اطراف کمک می کند. مغز. جراح می تواند تومور را تا جایی که ممکن است بدون آسیب رساندن به بافت مغز خارج کند که کمک زیادی به بهبودی بیمار خواهد کرد.

رئیس مرکز آموزشی درمانی پورسینای رشت در خصوص این عمل موفقیت آمیز گفت: بیمار خانمی ۵۰ ساله که به دلیل سردرد و ضعف در حرکت اندام به درمانگاه مراجعه کرده بود، در حین جراحی تشخیص داده شد که تومور بزرگی دارد. مطالعه تصویربرداری که با استفاده از سونوگرافی تشخیص داده شد وی تحت عمل جراحی قرار گرفت و در حال حاضر با وضعیت عمومی خوب بهبود می یابد.

باید بگویم؛ در هر مرحله از برداشتن تومور، سونوگرافی دید عمیق و لحظه ای به جراح می دهد و در نهایت قسمتی که شریان را احاطه کرده است از آن جدا شده و تومور به طور کامل برداشته می شود.

انتهای پیام/۳۳۸۹
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید