خبر خوش ساخت و نوسازی ۸۰۰ قطعه تخصصی در نیروگاه بندرعباس


به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، حسین سلیمی مدیرعامل نیروگاه بندرعباس امروز گفت: با توجه به شرایط تحریم و موانع تامین قطعات خارجی، استفاده از ظرفیت ساخت داخل بهترین گزینه برای تامین قطعات است. قطعات، برای تولید برق پایدار در این نیروگاه. از لحاظ ساخت داخل نیز از تولیدکنندگان داخلی حمایت می کند، به اشتغال و صرفه جویی ارزی کمک می کند.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس گفت: این مجموعه تا پایان تیرماه سال جاری موفق به جانمایی بیش از ۸۰۰ قطعه مهم ریز و درشت نیروگاه شده است که علاوه بر صرفه جویی ارزی گام بسیار مهمی در این زمینه برداشته است. راه افزایش آگاهی از این بخش مهم از صنعت برق کشور است.

وی بیان کرد: در این مدت قطعات یدکی شیرهای نرم کننده، نازل تفلون و کلکتور آبپاش، قطعات قالب بانداسکرین، توری، قرقره، زنجیر بانداسکرین ساخته شده است.

سلیمی افزود: محفظه آب بندی مکانیکی، کاسه نمدی، قطعات کمپرسور شامل: اینترکولر، شیر سوپاپ، رینگ پیستون، اتصالات روغن، دیافراگم، شاتون، محور و پیستون کمپرسور فیلتر هوا، قطعات پوسته بلبرینگ بانداسکرین، بلبرینگ و پوسته بلبرینگ GRFAN، آب بلودان پمپ نازل نرم کننده و پمپ جدید مسیر آب دریا در کلرزنی، تکیه گاه های داخلی مخزن اختلاط، محرک دوک بر روی شیر کنترلی نرم کننده آب، قرقره کمپرسور هیدروژن، شفت روی پمپ بلودان نرم کننده توسط برق قرار گرفته است. متخصصان داخلی کارخانه در این زمان.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس در پایان خاطرنشان کرد: نیروگاه بندرعباس با ۶ واحد تولیدی و مجموع ظرفیت ۱۳۲۰ مگاوات ساعت بزرگترین نیروگاه جنوب شرق کشور است که علاوه بر پایداری تولید می کند. انرژی الکتریکی حیاتی و پشتیبانی از شبکه سراسری به دانش، تجربه و تخصص کارکنان آن در طراحی، ساخت و بازسازی بستگی دارد.

انتهای پیام/ ۳۷۲۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید