خدمت رسانی به موکب یاران الرضا(ع) قزوین به زائران اربعین در عمود ۲۱۰


مدرک خانه سالمندان در گفت وگو با خبرنگار فارس قزوین در کربلا با اشاره به موفقیت این نهاد راهپیمایی دوستداران امام رضایت سلام الله علیها در عراق از سال ۹۳ تاکنون، تصریح کرد: همه ساله در مسیر نجف به کربلا در عمود ۲۱۰ برای پذیرایی از زائران عزیز حسینی در ایام اربعین موفق بودیم. راهپیمایی بگذریم که این موفقیت امسال هم نصیب ما شده است.

وی افزود: در این مسیر حدود ۱۵ روز در حوزه های مختلف فرهنگی، پذیرایی و خدماتی به زائران خدمات رسانی می شود که طول شبانه روز تقریبا ثابت است.

رئیس هیئت رزمندگان اسلام استان قزوین و راهپیمایی دوستان امام رضا (علیه السلام) ادامه دادند: در حوزه فرهنگی در اوقات شرعی صبح، ظهر و عصر نماز جماعت داریم، صبح بر اباعبدالله الحسین علیه السلام و صلوات می فرستیم. دعای عهد و ختم توسط علما به زبان فارسی و عربی خوانده می شود و شب ها سخنرانی در ذکر مصیبت و تابوت زنی داریم که مورد استقبال زائران قرار می گیرد.

خانه سالمندان اضافه شد: از برنامه های جانبی برنامه ریزی شده راهپیمایی می توان به نماهنگ ۷ دقیقه ای سوگواری رشادت ها و شهادت قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل با مزار مداح کریمی و حضور مقام معظم رهبری اشاره کرد که بسیار چشمگیر است.

وی به برپایی غرفه خیمه گاه حسینی ویژه نونهالان و نوجوانان و توسعه بازی و آرامش هدفمند کودکان و حفظ خاطرات خوب در ذهن آنها اشاره و تصریح کرد: در بخش خدمات دو سالن و دو استراحتگاه برای بانوان و آقایان وجود دارد. زائران برنامه ریزی شده اند، گرفته ایم

این مسئول اضافه کرد: به دلیل اینکه در ابتدای راه نجف به کربلا هستیم و زائران می خواهند سه روز مانده به اربعین خود را به کربلا برسانند، دو روز مانده به اربعین زائر عمومی نخواهیم داشت. راهپیمایی جمع می شویم و به خیل مشتاقان کربلا می پیوندیم.

انتهای، آخر پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید