خروج روسیه از جنوب اوکراین بعید است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سفیر روسیه در لندن خروج روسیه از هر کشوری در سواحل جنوبی اوکراین را غیرقابل قبول دانست.

بر اساس این گزارش، آندری کلاین، سفیر روسیه در لندن گفت که بعید است روسیه از هیچ کشوری در سواحل جنوبی اوکراین عقب نشینی کند.

وی همچنین افزود: کی یف دیر یا زود باید بین توافق صلح با ما یا گامی در جهت تباهی و ویرانی یکی را انتخاب کند.

کلاین قبلا گفته بود اقدام بریتانیا برای مصادره دارایی های مسدود شده روسیه به اعتماد لندن به عنوان یک سرمایه مالی بزرگ آسیب می رساند.

«لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس خواستار مصادره دارایی های روسیه بلوکه شده توسط این کشور در چارچوب تحریم ها علیه مسکو شده بود.

از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، انگلیس یکی از حامیان اصلی دولت اوکراین بوده و برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه تحریم های مختلفی را علیه روسیه اعمال کرده است.

لازم به ذکر است که روسیه در ۲۴ فوریه سال جاری (۵ مارس سال گذشته) عملیات نظامی ویژه خود را در اوکراین با هدف غیرنظامی و نازی زدایی این کشور آغاز کرد. این اقدام روسیه در حالی صورت گرفته است که به گفته مقامات این کشور، در رویارویی با سیاست های خصمانه غرب و ائتلاف نظامی ناتو، گزینه دیگری در برابر مسکو وجود نداشت.

عملیات نظامی روسیه در اوکراین از اوایل ماه مارس سال گذشته آغاز شد و با وجود کمک های گسترده آمریکا و کشورهای غربی به ارتش اوکراین، پیشروی ارتش روسیه در مناطق شرقی اوکراین ادامه دارد.