خط دوم تله کابین صفه بر اساس مجوزهای شورای فنی توسعه یابد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عزت الله ضرغامی وزیر میراث، گردشگری و صنایع دستی در بیست و پنجمین سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان اصفهان به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور در اصفهان حضور دارد.

ضرغامی بعدازظهر پنجشنبه به کوه صفه اصفهان رفت و از تفرجگاه جنوب اصفهان بازدید کرد. وی در این بازدید گفت: خوشبختانه مجتمع سرمایه گذاری که در کوه صفا ساخته شده است اثری ارزشمند و فرصت بسیار خوبی برای گردشگری و تفریح ​​مردم اصفهان و گردشگران داخلی و خارجی است.

وی افزود: تله کابین صفه که چندین سال است به این مجموعه تفریحی خدمات رسانی می کند بسیار خوب است. ما از هر چیزی که در زمینه سرگرمی و شور و نشاط در بین مردم کار می کند حمایت می کنیم. سعی می کنیم موانع را برطرف کنیم و امکانات لازم را برای این پروژه ها کنار بگذاریم.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری راه اندازی چنین مجموعه های تفریحی را ضروری دانست و تاکید کرد: مجموعه صفه ظرفیت توسعه بیشتری دارد ضمن اینکه باید در سایر نقاط اصفهان چنین سرمایه گذاری هایی انجام شود. مجموعه تله کابین صفه به دلیل موقعیت خاص و منظر کوهستانی باید توسعه یابد.

ضرغامی گفت: برای توسعه مجتمع تله کابین با سرمایه گذاران همکاری می کنیم. . در صورت بررسی ابعاد این موضوع و مجوز در شورای فنی ما، طبق چارچوب اعلام شده از سوی شورای فنی، اقدامات توسعه‌ای برای این شرکت انجام می‌شود و دسترسی به خط دوم تله‌کابین‌ها انجام می‌شود که مردم از طریق آن از بنای تاریخی

وی گفت: امیدواریم با سرمایه‌گذاری‌هایی که روز به روز انجام می‌شود و با توجه به افزایش جمعیتی که وجود دارد و انتظاری که وجود دارد، بتوانیم چنین مجموعه‌هایی به‌ویژه مجموعه صفا را توسعه دهیم.