دادگاه لبنان پیشنهاد حزب الله برای برکناری قاضی انفجار بیروت را رد کرد


بیروت ، لبنان – یک دادگاه لبنان روز پنجشنبه درخواست حذف قاضی تحقیق کننده در مورد انفجار بزرگ بندر سال گذشته را رد کرد ، زیرا این کشور آماده تشدید تنش ها در آینده خود بود.

قاضی تارک بی تار ، هدف کمپین سیاسی تحت رهبری جنبش های شیعه حزب الله و امل ، روز سه شنبه برای دومین بار در کمتر از یک ماه تحقیقات خود را متوقف کرد ، به دلیل شکایت وزیران سابق که به ظن سهل انگاری احضار شده بود. به

این تعلیق همزمان با اختلافات عمیق در داخل دولت مبنی بر جایگزینی بازپرس جنجالی ، که توسط بسیاری از لبنانی ها به عنوان آخرین امید برای عدالت تلقی می شود ، اما از سوی رهبران سیاسی مغرض و فاسد است محکوم شده است.

یک مقام دادگاه به شرط ناشناس ماندن به خبرگزاری فرانسه گفت: روز پنجشنبه ، دادگاه تجدیدنظر شکایت دو وزیر سابق را برای تعویض رد کرد.

این مقام گفت: “بیتار تحت صلاحیت دادگاه قرار نمی گیرد بنابراین این اختیار را ندارد که به درخواست های اخراج وی رسیدگی کند.”

این دومین بار در این ماه است که قوه قضائیه به نفع بیتار رای می دهد ، که توسط گروه های حقوق بشری و بستگان قربانیان انفجار به عنوان نمادی از استقلال قضایی در کشوری که معافیت سیاسی از دیرباز هنجار بوده است ، مورد استقبال قرار می گیرد.

در این عکس پرونده 5 آگوست 2020 ، تصویر هواپیمای بدون سرنشین تخریب پس از انفجار در بندر بیروت ، لبنان را نشان می دهد. (AP/حسین ملا)

این حکم که بلافاصله لازم الاجرا می شود ، به بیتار اجازه می دهد تا تحقیقات در مورد انفجار 4 اوت را که بیش از 200 نفر کشته و بخشهای وسیعی از پایتخت را نابود کرد ، از سر بگیرد.

اما سرنوشت بازپرس کاملاً روشن است زیرا حزب الله و امل در حال تلاش برای برکناری وی هستند.

حامیان دو جنبش شیعه در روز پنجشنبه در میان اعزام شدید نیروهای نظامی در خارج از کاخ قضایی در بیروت تجمع کردند و خواستار جایگزینی بیتار شدند.

این اعتراض در پی سخنرانی روز دوشنبه حسن نصرالله ، رهبر حزب الله ، انجام شد که خواستار جایگزینی بیطار از قاضی صادق شد.

بنرهایی بر ساختمان آسیب دیده در انفجار بندر سال گذشته در 4 اوت 2021 ، در حالی که لبنان یک سال از انفجار فاجعه بار بیروت پایتخت را ویران می کند ، آویزان است. (JOSEPH EID / AFP)

علی حسن خلیل ، نماینده ارشد جنبش امل ، پس از صدور حکم بازداشت از سوی بیطار در روز سه شنبه به دلیل عدم حضور در بازجویی ، “روند صعود” را در صورت عدم اصلاح روند تحقیقات تهدید کرد.

تنش ها در کابینه سرازیر شد و جلسه روز سه شنبه در حالی به پایان رسید که وزرای وابسته به حزب الله و امل به دولت فشار آوردند تا از درخواست آنها برای جایگزینی بیتار حمایت کند.

جلسه پیگیری برنامه ریزی شده برای روز چهارشنبه به تعویق افتاد و نشان می دهد که هیچ توافقی بین جناح های کابینه به دست نیامده است و برخی وزیران معتقدند دولت نباید در امور قضایی مداخله کند.

عبری را به روشی سرگرم کننده و منحصر به فرد بیاموزید

اخبار اسرائیل را دریافت می کنید … اما می دانید گرفتن آی تی؟ در اینجا شانس شما این است که نه تنها تصویر بزرگی را که در این صفحات پوشش می دهیم ، درک کنید ، بلکه همچنین جزئیات مهم و شاداب زندگی در اسرائیل

که در Streetwise Hebrew برای انجمن تایمز اسرائیل، هر ماه چندین عبارت عامیانه محاوره ای را پیرامون یک موضوع مشترک یاد می گیریم. اینها کلاسهای صوتی عبری با اندازه کوچک هستند که ما فکر می کنیم واقعاً از آنها لذت خواهید برد.

بیشتر بدانید بیشتر بیاموزید قبلاً عضو هستید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنید

تو جدی هستی. ما از آن قدردانی می کنیم!

به همین دلیل است که ما هر روز سر کار می آییم – برای ارائه خوانندگان فهیم مانند شما که باید اسرائیل و جهان یهود را مطالعه کنند.

بنابراین اکنون ما یک درخواست داریمبه بر خلاف سایر رسانه های خبری ، ما دیواری پرداخت نکرده ایم. اما از آنجایی که روزنامه نگاری ما پرهزینه است ، از خوانندگانی دعوت می کنیم که روزنامه تایمز اسرائیل برای آنها مهم شده است تا با پیوستن به ما در حمایت از کار ما کمک کنند. جامعه تایمز اسرائیلبه

با پرداخت 6 دلار در ماه می توانید از روزنامه نگاری با کیفیت ما در حین لذت بردن از روزنامه تایمز اسرائیل کمک کنید بدون تبلیغات، و همچنین دسترسی به محتوای منحصر به فرد که فقط برای اعضای انجمن Times of Israel در دسترس است.

به انجمن ما بپیوندید به انجمن ما بپیوندید قبلاً عضو شده اید؟ وارد شوید تا دیگر این مورد را مشاهده نکنیددیدگاهتان را بنویسید