درخشان: جنجال در خون لیگ برتری ها نهادینه شده است!/ ۵۰ نفر برای عامل جنایت واسطه می شوند.


حمید درخشان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره تنش ها و حاشیه هایی که در دیدارهای دوستانه بین تیم های حاضر در لیگ برتر به وجود آمده و حتی دو مربی در اردوی ترکیه با یکدیگر دعوا کرده اند، گفت. و این حواشی به ذهن خطور می کند. به خاطر سه امتیاز همه اخلاق و فرهنگ را زیر پا می گذاریم و به آداب و رسوم فوتبال توجه نمی کنیم. احترام در فوتبال ما از بین رفته است.

وی افزود: این اتفاقات و جنجال ها در خون فوتبالدوستان در لیگ برتر نهادینه شده و در بازی های تدارکاتی نیز شاهد تداوم همین بی اخلاقی ها و بی انضباطی ها هستیم. ما تمام لذت و فلسفه فوتبال را فدای سه امتیاز می کنیم و لیگ ما در چنین شرایطی برگزار می شود. از طرفی کمیته انضباطی در مسابقات سختگیری لازم را نمی کند یا وقتی می خواهد فردی را تنبیه و جریمه کند ۵۰ نفر وارد عمل می شوند و فلانی را فرا می خوانند.

سرمربی اسبق پرسپولیس تصریح کرد: نتیجه چنین رفتاری را می توانیم در دیدارهای تدارکاتی ببینیم یا حتی خبر درگیری دو مربی در یک کشور خارجی را بشنویم. واقعا فرهنگ و اخلاق در فوتبال ما کم است. ما به ظاهر و احترام به بزرگترها توجه نمی کنیم، اگر اینها را از فوتبال بگیریم چیزی در فوتبال ما باقی نمی ماند.

درخشان گفت: همان عادات زشت لیگ برتری در فوتبال ما ریشه دوانده و در دیدارهای تدارکاتی شاهد ادامه آن هستیم. ما باید اهمیت فوتبال حرفه ای را درک کنیم. در فوتبال حرفه ای باشگاه حق دارد مربی را در صورت نتیجه نگرفتن اخراج کند یا حتی اگر مربی نتیجه بگیرد و موفق شود باز هم به دلایلی می خواهد سرمربی را عوض کند. مثلاً گفتن ما شخصیت شما را دوست نداریم، این حق طبیعی یک مدیرعامل یا یک باشگاه است. نمی توان گفت چرا فلان مربی به جای من به فلان تیم رفت.

وی درباره شرایط حضور این تیم در فصل آینده گفت: پرسپولیس تیم خوبی دارد اما باید مشکلاتش را حل کند تا در جریان مسابقات آسیب نبیند. پرسپولیس تیم خوبی است اما باید بهتر باشد و خلأهایی مانند نداشتن مهاجم خارجی را پر کند. نبود مهاجم یک ضرر است. شاید ۱۰ هفته دیگر این مشکلات به چشم نیاید اما در بازی های حساسی مثل بازی با سپاهان یا استقلال بازیکنان با کیفیت و گران قیمت تفاوت ها را نشان می دهند در سایر بازی ها با هوادار یا نفت آبادان چنین شرایطی پیش نمی آید اما اگر پرسپولیس می خواهد قهرمان بماند، باید نقاط ضعف زمین برطرف شود و بازیکن اصلاح شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید