درمان خانگی عفونت ادراری


درمان خانگی عفونت ادراری

درمان خانگی عفونت ادراری
عفونت مجاری ادراری

اگر احساس سوزش ناراحت کننده، ادرار تیره یا قرمز یا ادرار بدبو دارید، باید کشت ادرار یا آزمایش UTI انجام دهید تا مشخص شود آیا عفونت ادراری دارید یا خیر.

کران بری :

اگر به دنبال یک درمان خانگی برای عفونت ادراری هستید، اولین چیزی که برای اکثر مردم به ذهن می رسد، زغال اخته است. تا کنون شایع ترین علت UTI نوعی باکتری به نام اشریشیا کلی است. پروآنتوسیانیدین ها یا PAC ها، مواد شیمیایی موجود در زغال اخته هستند که از اتصال باکتری هایی مانند اشریشیا کلی به سلول های دستگاه ادراری و ایجاد عفونت جلوگیری می کنند.

طبق دستورالعمل های اخیر انجمن اورولوژی آمریکا برای پزشکان، کرن بری می تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای بیماران مبتلا به عفونت ادراری مکرر استفاده شود. می توان گفت که یک فنجان آب کرن بری شیرین نشده حاوی ۳۱ گرم قند است که مقدار زیادی شکر است. در نتیجه با توجه به توصیه‌ها باید از مصرف نوشیدنی‌های میوه‌ای با محتوای قند بالا به‌ویژه در افراد دیابتی اجتناب شود.

علاقه مردم به استفاده از درمان های جایگزین برای عفونت های دستگاه ادراری در پاسخ به نگرانی های روزافزون در مورد مقاومت آنتی بیوتیکی و تمایل به استفاده از راه حل های طبیعی افزایش یافته است. اگر متوجه علائم غیرعادی مانند تب یا درد شدید، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید تا ببیند آیا عفونت ادراری دارید یا خیر و در مورد گزینه‌های درمانی صحبت کنید.

دی مانوز:

این نوعی قند است که در انواع میوه ها و همچنین مکمل ها یافت می شود. مکمل D-mannose ممکن است به حذف میکروب هایی که باعث عفونت دستگاه ادراری در دستگاه ادراری می شوند کمک کند. این مکمل در فروشگاه های مواد غذایی سالم و آنلاین موجود است. برای حمایت از اثربخشی D-mannose در کاهش UTI، مطالعات قوی‌تری مانند سایر داروهای جایگزین مورد نیاز است.

دکتر هوارد گلدمن، استاد و معاون کیفیت و ایمنی بیمار در موسسه اورولوژی و کلیه گلیکمن در کلینیک کلیولند، می گوید: «شواهد بیشتری وجود دارد که D-mannose در واقع شیوع UTIs را کاهش می دهد.

قابل توجه: D-mannose برای استفاده به خصوص برای بیماران دیابتی که نیاز به حفظ سطح قند خون دارند توصیه نمی شود و باید به خاطر داشت که ممکن است عوارض جانبی مانند اسهال ایجاد کند.

زغال اخته:

زغال اخته به دلیل فوایدی که برای سلامتی دارد، از جمله کاهش فشار خون و جلوگیری از زوال عقل، شناخته شده است. آنها همچنین ممکن است به پیشگیری از عفونت های دستگاه ادراری کمک کنند. عملکرد محافظتی آن شبیه کرن بری است زیرا از چسبیدن باکتری ها به پوشش مجرای ادراری جلوگیری می کند. اگر کشت ادرار شما مثبت است اما هیچ مشکل پزشکی ندارید، افزودن زغال اخته به بلغور جو دوسر، اسموتی ها یا ماست ممکن است به کاهش خطر ابتلا به عفونت ادراری کمک کند.

مرطوب کننده:

در زنان جوان‌تر مبتلا به UTI مکرر، نوشیدن آب کافی ممکن است به جلوگیری از عود کمک کند. در یک مطالعه بر روی زنان مبتلا به سه عفونت ادراری در سال قبل، افرادی که به طور تصادفی به نوشیدن ۱.۵ لیتر آب اضافی در روز (یا بیش از شش لیوان ۸ اونس آب اضافی در روز) اختصاص داده شدند، دوره های طولانی تری بین UTI داشتند. نتایج مطالعه در JAMA Internal Medicine در نوامبر ۲۰۱۸ منتشر شد. اگر این کار را در خانه امتحان کنید، باید خیلی بیشتر از حد معمول آب بنوشید. هدف خلاص شدن از شر همه چیز است.

کاربرد گرما:

عفونت ادراری را می توان با اعمال حرارت ملایم به قسمت تحتانی شکم تسکین داد. یک پد گرم کننده یا حتی یک حمام گرم ممکن است ناراحتی شما را کاهش دهد.

اقدامات راحتی و سایر درمان های خانگی نباید جایگزین درمان اورولوژی مناسب شود. او توصیه می کند: «اگر بیماران پس از ۵ تا ۱۰ روز همچنان علائم داشتند، یا اگر تب یا چیزی غیر از فوریت معمول، دفعات، سوزش و کمی ناراحتی مثانه داشتند، باید به پزشک یا سایر موارد بهداشتی مراجعه کنند. پزشک مراقبت

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/