درمان های خانگی برای ریزش مو


درمان های خانگی برای ریزش مو  

درمان های خانگی برای ریزش مو
ریزش مو

همانطور که همه ما می دانیم، هم مردان و هم زنان، مشکلاتی با مو دارند. این می تواند یک مشکل بزرگ باشد که شما را تا آخر عمر ناراحت نگه دارد. بنابراین، اگر می‌خواهید از این مشکل جلوگیری کنید، می‌توانید قبل از اینکه از کنترل خارج شود، اقدام کنید. بنابراین، در این مقاله قصد داریم به چند روش خانگی برای ریزش مو یا درمان مو بپردازیم که می تواند بسیار مفید باشد.

روش دوم این است:

این روغن گیاهی به راحتی در خانه درست می شود و می توان آن را به صورت روزانه روی سر مالید تا کیفیت مو را بهبود بخشد. همچنین می تواند به سفید شدن و ریزش مو کمک کند.
روغن دارویی به شرح زیر تهیه می شود: لوسیونی بر پایه روغن نارگیل است که برای ریزش مو، سفیدی زودرس، شوره سر، تقویت رنگ و از همه مهمتر در منزل قابل تهیه است.

عناصر: برای تهیه روغن به ۱) ۲۵۰ میلی لیتر روغن نارگیل، ۲) ۴ تا ۵ قاشق غذاخوری دانه شنبلیله یا متی، ۳) ۵ عدد آملا و ۴) چند برگ کاری نیاز داریم.
در حال پردازش: متی را می توان یک شبه در آب خیس کرد. سپس بعد از برداشتن دانه ها، برگ های آمله، شنبلیله و کاری را در مخلوط کن مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. روغن نارگیل را در ماهیتابه ای که روی حرارت ملایم گذاشته اید بریزید.
وقتی کمی گرم شد می توانید رب را اضافه کنید. همچنین می توانید رب را قبل از گرم کردن روغن اضافه کنید. مهم است که به یاد داشته باشید هنگام سرخ کردن خمیر به طور مداوم از روی آن بالا نروید. همچنین می توانید رب را از قبل درست کرده و به مدت ۳۰ دقیقه بجوشانید. پس از پخش شدن حباب ها و از بین رفتن سفیدی و خشکی پوست سر، فر را خاموش کنید و بگذارید چند دقیقه بماند تا روغن خنک شود.
اکنون روغن آماده است تا در روده ها فیلتر شود. می توانید متوجه تغییر رنگی که قبلاً قرار داده اید، شوید. معمولاً قهوه ای می شود و متوجه خواهید شد که چقدر روغن معطر است. این روغن دارویی را می توان به طور منظم قبل یا بعد از حمام روی سر مالید.
این روغن باعث افزایش سلامت مو می شود که منجر به رشد موهای جدید و در نتیجه سلامت کلی مو و نواحی مرتبط با آن می شود. توصیه می شود روغن را به صورت روزانه به سر بمالید. سلامت موها به تدریج بهبود می یابد.

روش دوم این است:

پیاز کوچکی را برداشته و در آسیاب خرد می کنیم سپس در آبکش می ریزیم. سپس در یک کاسه، ۲ قاشق غذاخوری آب میوه و ۱ قاشق چایخوری روغن نارگیل را با هم مخلوط کنید. پیاز حاوی گوگرد است که به رشد مو کمک می کند و ریزش مو را کاهش می دهد. علاوه بر این، پیاز حاوی پروتئین های ضد باکتریایی است که از مو در برابر عفونت های متعدد محافظت می کند، ریزش مو، خشکی مو و سایر مشکلات را کاهش می دهد. حالا با استفاده از پنبه، مخلوط را به خوبی روی موهای خود بمالید.
این درمان را باید حداقل ۳۰ تا ۴۰ دقیقه قبل از استفاده از شامپو و شستن موهای خود با آب ادامه دهید. می توانید حداقل یک یا دو ماه یک روز در میان از آن استفاده کنید و نتایج عالی بگیرید. متوجه خواهید شد که پس از استفاده از این روش مشکل موهای شما کاملا برطرف شده است.

روش سوم: 

می توانید ببینید که چند نوع پک مو متفاوت است و همچنین از چند محصول مختلف برای رشد مجدد موهای خود استفاده می کنیم. استفاده از این محصولات شیمیایی منجر به ریزش مو بیشتر از رشد موهای جدید می شود. با این حال، همانطور که می بینیم، گزینه های زیادی برای رشد مجدد موهای جدید با استفاده از مواد طبیعی که از قبل داریم وجود دارد. ما می‌توانیم از یک روش جدید رشد موی زیبا که نیازی به استفاده از درمان‌های شیمیایی موجود در بازار ندارد، بهره مند شویم. فقط دو ماده برای تهیه این درمان خانگی مورد نیاز است: ۱) آب لیمو و ۲) روغن نارگیل.
نحوه استفاده:

برای شروع، ۳ تا ۵ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با ۲ تا ۵ قطره آب لیمو در یک کاسه مخلوط کنید. سپس با استفاده از انگشتان، مخلوط را به آرامی بمالید و به مدت ۲۰ دقیقه ماساژ دهید. حداقل یک ساعت و نیم تا دو ساعت قبل از شامپو زدن و آبکشی بگذارید. همیشه باید قبل از شامپو استفاده شود. با این حال، هنگامی که مخلوط را روی موهای خود بمالید، آن را برای مدت طولانی نگه ندارید. می توانید آن را حداکثر دو ساعت نگه دارید تا مطمئن شوید که فرآیند به طور ایمن اعمال می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/