درمان های خانگی برای سردرد


درمان های طبیعی برای سردرد

درمان های خانگی برای سردرد،

سردرد می تواند به دلایل زیادی رخ دهد و تأثیر بسیاری از بیماری ها را نمی توان رد کرد، زیرا سبک زندگی ما علت آن است. از سوی دیگر، استرس در حال حاضر یکی از دلایل اصلی سردرد است. در نتیجه باید تعداد فزاینده ای از این داروهای دست ساز را نزد خود نگه دارند. طبق آمار، تعداد افرادی که از استرس رنج می برند در حال افزایش است.
درمان های خانگی برای سردرد، کاهش سردرد با دارچین
کاهش سردرد با دارچین

۱. دارچین:

دارچین توسط پزشکان آیورودا به عنوان یک ادویه فوق العاده شناخته می شود زیرا به فعال نگه داشتن بدن کمک می کند. نه تنها این، بلکه دارچین نیز می تواند به درمان سردرد کمک کند. مقدار کمی پودر دارچین بردارید و با مقداری آب مخلوط کنید تا خمیری به دست آید. مخلوط را به مدت ۵ دقیقه روی پیشانی قرار دهید و سردرد باید کاهش یابد.

درمان خانگی سردرد، کاهش سردرد با اسطوخودوس
کاهش سردرد با اسطوخودوس


۲. اسطوخودوس:

دارای خواص ضد عفونی کننده غیر التهابی است. این توانایی را دارد که به طور قابل توجهی اشکال مختلف درد را کاهش دهد. از برگ های اسطوخودوس برای تهیه روغن اسطوخودوس استفاده می شود که برای مبتلایان به میگرن مفید است. همچنین می توانید از برگ های اسطوخودوس با استنشاق بخار حاصل از خیساندن برگ های اسطوخودوس در آب داغ استفاده کنید. این می تواند سردرد شما را کاهش دهد و احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

درمان های خانگی سردرد، کاهش سردرد با برگ ریحان
سردرد را با برگ ریحان کاهش دهید

۳. برگ های ریحان:

از برگ ریحان می توان برای تسکین سردرد به روشی طبیعی استفاده کرد. مقداری برگ ریحان بردارید و روی شقیقه های خود بمالید. احساس بهتر و راحتی بیشتری خواهید داشت زیرا این گیاه حاوی تعداد زیادی مواد شیمیایی ضد التهابی است که به تسکین سردرد کمک می کند.

درمان های خانگی برای سردرد، کاهش سردرد با زنجبیل
کاهش سردرد با زنجبیل

۴. زنجبیل: 

هیچ جایگزینی برای این ماده طبیعی برای کاهش سردرد وجود ندارد. زنجبیل یک ضد التهاب است که به تسکین سردرد کمک می کند. می توانید یک تکه زنجبیل را برای مدتی بجوید. ممکن است بوی بدی به شما بدهد، اما به سرعت سردردتان را تسکین می دهد.

درمان های خانگی برای سردرد، کاهش سردرد با آلوئه ورا
کاهش سردرد با آلوئه ورا

۵. آلوئه ورا: 

حاوی اسیدهای آمینه، اسید سالیسیلیک، عثمانان، گلوکومانان و تعدادی آنزیم ضد التهابی و عملکردی است که به تسکین سردرد و انواع اختلالات پوستی کمک می کند.

درمان های خانگی سردرد، کاهش سردرد با جعفری
کاهش سردرد با جعفری

۶. برگ جعفری: 

برای سیستم ایمنی معجزه می کند و همچنین سردرد را کاهش می دهد. اگر از سردرد رنج می برید چند برگ جعفری بخورید. مزاحمت در عرض چند ثانیه از بین خواهد رفت.


۷. پیام:

در این فرآیند، سردرد در عرض ۶۰ ثانیه ناپدید می شود. این روش می تواند به عنوان یک درمان خانگی فوری برای سردرد استفاده شود. این موثرترین، ایمن ترین و از نظر علمی ثابت شده ترین راه برای کاهش سردرد است. تنها در ۵ دقیقه، این فرآیند به نام “طب فشاری” می تواند به شما کمک کند تا از شر سردرد خلاص شوید. مرکز وسط انگشت شست و سبابه چپ را با انگشت شست و سبابه سمت راست فشار دهید و آنها را بچرخانید. این استراتژی به طور مشابه توسط کارشناسان پشتیبانی و توصیه می شود.

۸. آب آشامیدنی:

سردرد را می توان با یک قاشق چای خوری آب تسکین داد. بدن ما اغلب به دلایل زیادی فاقد رطوبت است که می تواند منجر به سردرد شود. با این حال، پس از نوشیدن مقداری آب، بدن ما دوباره هیدراته می شود و سردرد به تدریج از بین می رود.

۹. میخک:

مقداری میخک را در فر گرم کنید. سپس آن را در یک دستمال ببندید و بو کنید و این روش را در فواصل معین تکرار کنید. پس از مدتی متوجه خواهید شد که سردرد بهبود یافته است.

۱۰. سیب شور:

اگر سردرد شدید است، این روش را امتحان کنید، یک تکه سیب بردارید و مقداری نمک اضافه کنید و بخورید، می تواند خیلی سریع سردرد را کاهش دهد.

۱۱. لبخند و ذهن خود را شاد نگه دارید:

این می تواند یک روش واقعاً موفق باشد زیرا اگر بتوانید برای مدت کوتاهی خود را مشغول خندیدن یا تفریح ​​کنید، سردرد از بین می رود. بنابراین، اگر سردرد دارید، ننشینید و سعی نکنید با هر چیزی که باعث خوشحالی شما می شود یا باعث لبخند زدن می شوید، حواس خود را پرت کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/