درمان های خانگی برای سرماخوردگی


درمان سرماخوردگی در خانه

درمان های خانگی برای سرماخوردگی
درمان های خانگی برای سرماخوردگی

کشف شده است که داروهای سرماخوردگی ربطی به سرماخوردگی ندارند. چندین راه هوشمندانه برای ابتلا به آن وجود دارد، اما خطر واقعی این است که ۶۰ درصد پزشکان نسخه اشتباهی را برای سرماخوردگی تجویز می کنند که می تواند کشنده باشد. در اینجا همه چیز را به نفع شما توضیح خواهم داد.

چیزهایی که باید در مورد سرماخوردگی بدانید عبارتند از:

سرماخوردگی که اغلب به عنوان سرماخوردگی یا سرفه سرد شناخته می شود، یک بیماری عفونی است. این بیماری در اصطلاح پزشکی به عنوان بیماری عفونی ویروسی خود محدود شونده تنفسی فوقانی شناخته می شود. راینوویروس عامل حدود ۲۰ درصد سرماخوردگی ها است. راینوویروس شایع ترین است و ۵ تا ۸ درصد موارد را تشکیل می دهد. ویروس پیکورنا، ویروس کرونای انسانی، آنفولانزا، آدنوویروس، ویروس نحوی تنفسی انسانی، رتروویروس، ویروس آنفلوانزای انسانی، ویروس‌های پنومونی و سایر ویروس‌ها نیز مهم هستند. به عنوان مثال، راینو ویروس به گیرنده های نوع ۲ روی اپیتلیوم بینی می چسبد و مواد شیمیایی التهابی را از بین می برد و در نتیجه علائم سرماخوردگی را ایجاد می کند.
چگونه می توانم خودم را در زمستان گرم کنم؟
ویروس های سرماخوردگی از سه طریق می توانند پخش شوند و ما می توانیم با انجام این مراحل از خود در برابر ذرات معلق در هوا محافظت کنیم. بهترین زمان برای ساختن آئروسل زمانی است که هوا سرد است و بیرون باران می بارد، زمانی که احتمال عفونت بیشتر است. در نتیجه، در زمستان و باران احتیاط کنید تا از حملات آئروسل به ویروس جلوگیری کنید. اگر می‌خواهید از هوای سرد و آلوده دوری کنید، باید آن را نگه دارید و زمانی که بینی با صورت تماس نمی‌گیرد، آن را نشویید. از آنجایی که ویروس سرماخوردگی را می توان با لمس به اشتراک گذاشت، لطفاً پس از استفاده از اشیایی که دیگران لمس کرده اند، مانند پول نقد، دست های خود را کاملا بشویید. این کار شانس شما را برای جلوگیری از سرماخوردگی افزایش می دهد.

سرماخوردگی را چگونه درک می کنید؟

زمانی که متوجه می شوید بدنتان خسته است و احساس سرما در ذهن دارید، سرفه است. با این حال، سرماخوردگی در عرض یک روز پس از حمله شروع به اظهار نظرهای شدید می کند و در چهار روز آینده چنین مشکلی ایجاد می کند، سرماخوردگی را می توان بین هفت تا ده روز درمان کرد.
در بسیاری از موقعیت ها، به خصوص برای افراد سیگاری، می تواند تا سه هفته ادامه یابد. حتی پس از درمان سرماخوردگی، سرفه یا سرفه پس از ویروسی ممکن است در بسیاری از موقعیت ها رخ دهد. از نظر علائم، ۴۰ درصد بیماران ممکن است گلودرد و ۵۰ درصد درد عضلانی داشته باشند.
آیا مصرف داروی سرماخوردگی بی خطر است؟
این ویروس است که باعث عفونت ویروسی خود ترمیم می شود. این نوعی عفونت است که واکسن در آن کار نمی کند زیرا ویروس سرماخوردگی ممکن است خود را تجدید کند. بدون دارو، سرماخوردگی را می توان در عرض ۷ تا ۱۰ روز درمان کرد. اگر تب و درد پایینی دارید، می توانید با تایید پزشک پاراستامول مصرف کنید، اما کمک چندانی نمی کند. اگر به مکمل پاراستامول یا روی نیاز ندارید، آن را مصرف نکنید. اگر دمای بیش از ۵ درجه فارنهایت برای بیش از ۷ روز افزایش یابد، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید. اگر در کودکان بیش از ۲ روز طول بکشد، توصیه های پزشک باید رعایت شود.
    برای رهایی از سرماخوردگی در خانه چه می کنید؟

  • به یاد داشته باشید که سرماخوردگی ویروسی است که فقط بدن شما می تواند با آن مبارزه کند و بنابراین بدن شما باید تا حد امکان برای مقابله با چنین بیماری هایی آمادگی لازم را داشته باشد. از غذاهایی استفاده کنید که بتواند نیاز آب بدن را تامین کند. برای تقویت سیستم ایمنی بدن خود، مقدار زیادی غذاهای تند بخورید.
  • زردچوبه حاوی ماده شیمیایی به نام کورکومین است که نشان داده شده است که به ویژه در درمان سرماخوردگی مفید است. در این سناریو، یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه و یک فنجان آب گرم باید با هم مخلوط شده و آبکشی شود.
  • برای خلاص شدن از شر خلط سینه، از آب نمک به عنوان یک درمان خانگی استفاده کنید. آن را دو تا سه بار در روز با ۱ قاشق چایخوری نمک در یک لیوان آب ولرم بشویید. تا چند روز دیگه مشکل حل میشه
  • برای رفع خلط سینه آب لیمو را با آب گرم مخلوط کرده و مصرف کنید.
  • برای رهایی از سرماخوردگی، آب پیاز، آب لیمو و عسل را با آب مخلوط کنید و مایع را روی حرارت متوسط ​​بنوشید.
  • یک مطالعه نشان داد که کمبود ویتامین D با افزایش خطر ابتلا به سرماخوردگی یا سرفه مرتبط است. ویتامین D به بدن در مبارزه با بیماری کمک می کند. ویتامین D را معمولاً نمی توان به مقدار کافی به تنهایی از طریق غذا به دست آورد. نور خورشید منبع خوبی از ویتامین D است. اگر می توانید حداقل دو تا سه روز در هفته بین ساعت ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر کار کنید، ایده آل است. اگر حداقل سی دقیقه نور خورشید به پوست بتابد، بدن می تواند نیازهای ویتامین D خود را تامین کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/