درگیری در شمال اتیوپی ۷ کشته بر جای گذاشت – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، حمله هوایی به یک زمین بازی در این منطقه تیگری اتیوپی حداقل ۷ کشته بر جای گذاشت.

این به گفته مقامات پزشکی در اتیوپی است است حمله هوایی روز جمعه به یک منطقه بازی کودکان در پایتخت این منطقه تیگری این حمله در شمال اتیوپی رخ داد و اولین حمله در نوع خود پس از شکست آتش‌بس چهار ماهه است. در چند روز گذشت.

مقامات محلی گفتند است دست کم سه کودک در میان کشته شدگان هستند، اما سخنگوی دولت فدرال تلفات غیرنظامیان را رد کرد.

حمله هوایی به زمین بازی کودکان دو روز پس از درگیری مجدد بین دولت ملی و نیروها انجام شد. ببرها در مرز منطقه تیگری و آمهری انجام شده. حملاتی که آتش بس را شکست.

تلویزیون تیگری دولت فدرال اتیوپی با هدایت مقامات محلی مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و گفت هیچ هواپیمای نظامی دیگری در حریم هوایی اتیوپی پرواز نمی کرد.

در همان زمان، دولت فدرال اتیوپی اعلام کرده است که ساکنان تیگری آنها باید از تأسیسات نظامی دوری کنند زیرا ارتش قصد دارد اقداماتی را برای هدف قرار دادن نیروهای شبه نظامی انجام دهد.

«کابوم گوبرسالازیا“، مدیر عامل بیمارستان یاوران در منطقه مورد مناقشه پشتیبانی کردها گفتند که این بیمارستان چهار کشته از جمله دو کودک و ۹ زخمی دریافت کرد.

همزمانخوشمزه – لذیذ تولوسخنگوی دولت فدرال اتیوپی خبر تلفات غیرنظامیان را دروغ و ساختگی خواند و مقامات محلی ببرها متهم به نمایش کیسه های خالی بدن این مقام دولتی حملات دولت به تأسیسات غیرنظامی را رد کرد و گفت که این حملات فقط مکان های نظامی را هدف قرار می دادند.

جنگ در دجله از نوامبر ۲۰۲۰ شروع شد و یک سال پیش به مناطق همسایه گسترش یافت. نوامبر گذشته، سربازان ببرها در برابر آدیس گوسفند حرکت کردند اما به دلیل حملات دولت عقب نشینی کردند.

آتش بس در ماه مارس، چهار ماه پیش آغاز شد، اما هنگامی که دور جدیدی از درگیری ها در این هفته آغاز شد، هر دو طرف یکدیگر را به نقض آتش بس متهم کردند.