در حال تلاش برای توسعه آموزشگاه های بیلیارد در کشور هستیم – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بولینگ و بیلیارد، هاشم اسکندری در مجمع سالانه این فدراسیون با توجه به فرارسیدن ماه محرم اظهار داشت: جوانان ایران اسلامی به ویژه شهدای ۸ ساله کشورمان در حال برگزاری است. از دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، با الگوگیری از شهدای سیدالشهدا و فرارسیدن ماه محرم، حماسه‌های بی‌نظیری خلق کردند تا پاسدار انقلاب اسلامی باشند.

رئیس انجمن بولینگ و بیلیارد همچنین گفت: شهید انجمن بولینگ و بیلیارد جمهوری اسلامی «سید هادی سلطان زاده» از عزیزان و موکب داران مشهد بود که اکنون در آستانه شهادت هستیم. . شهید مدافع یک معبد که همراه با سایر ورزشکاران باشگاه خود موفق شد یکی از بزرگترین موکب های استان خراسان رضوی را برپا کند.

اسکندری درباره فعالیت های انجمن در سال ۱۴۰۰ گفت: انجمن بولینگ و بیلیارد مفتخر است در آستانه سالروز شهادت شهید مدافع حرم سیدهادی سلطان زاده اولین دوره سازمان لیگ بیلیارد را افتتاح کند. سال ۱۴۰۰ با دستاوردهای زیادی برای انجمن ما همراه بوده است. از قهرمانی پرافتخار حسین وفایی در مسابقات تیراندازی مرداد سال ۲۰۲۲ تا مقام دوم سرخوش در مسابقات جهانی و قهرمانی در مسابقات جهانی جزو افتخارات این فدراسیون بوده است تا بتوانیم با کسب بیش از ۱۲۷ مدال یکی از موفقان آغاز قرن جدید باشیم. اغلب انجمن ورزشی عملکرد درخشانی از خود به جای گذاشته است.

وی در پایان گفت: امتیاز ۲۴ هیئت استانی از پایگاه قهرمانی در رشته های بیلیارد فضای مناسبی را برای ورزشکاران سراسر کشور فراهم کرده است. و اکنون در تلاش هستیم تا مدارس استعدادیابی بیلیارد را در استان ها راه اندازی کنیم. فدراسیون بولینگ و بیلیارد ظرفیتی برابر با ۵ یا ۶ فدراسیون دارد و در نتیجه هیئت های استانی که بازوان قدرتمند ما هستند بیش از یک هیئت کار می کنند.