در درک آبگرم آیورودا و شیوه های آن عمیقاً شیرجه بزنید

طب آیورودا برای قرن ها در هند دنبال می شده است. یکی از اجزای اصلی آن ماساژ آیورودا و اسپا است. این عمل که با نام ابیانگا نیز شناخته می شود، با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی، رفاه و سلامت متعادل فرد را ارتقا می دهد. رویکرد آیورودا به سلامتی به معنای ماندگاری یک عمر است، هر جنبه ای از زندگی را در بر می گیرد و ذاتی است.

 • آشنایی با آیورودا و کاربردهای تاریخی آن

آیورودا به زبان ساده و واضح به معنای علم زندگی است. منشأ آیورودا باستانی است و مورخان معتقدند که کارشناسان پزشکی تنها حدود ۲۵۰۰ سال پیش شروع به ثبت اعمال آیورودا به صورت مکتوب کردند. قبل از آن، این روش به صورت خوراکی انجام می شد و آن را به یکی از قدیمی ترین روش های درمانی در کل جهان تبدیل می کرد. حتی امروزه در برخی از نقاط جهان این اولین رویکرد برای درمان بیماری ها است. در قسمت های دیگر مانند ایالات متحده از ماساژ و طب آیورودا در کنار تکنیک های پزشکی مدرن استفاده می شود.

امروزه اثربخشی این رویکرد آن را در کشورهای غربی بسیار محبوب کرده است. هزاران هزار نفر از شهروندان کشورهای توسعه یافته در حال استفاده از شیوه های آیورودا در سیستم مراقبت های بهداشتی خود هستند به جای اینکه آن را به عنوان یک روش جایگزین در نظر بگیرند.

 • مزایای آن را از طریق تجربه درک کنید

محققان در چند سال گذشته شروع به مطالعه روش سنتی ماساژ آیورودا برای درک بهتر آن کرده‌اند. در یک مطالعه خصوصی روی ۲۰ نفر، سه عامل قبل و بعد از ۶۰ دقیقه آبیانگا مشاهده شد:

 1. ضربان قلب

 2. فشار خون

 3. سطح استرس

در نتیجه درمان سنتی ماساژ روغن آیورودا، سطح استرس و ضربان قلب افراد به میزان قابل توجهی کاهش یافت. اما یک نکته شگفت انگیز وجود داشت. فقط شرکت‌کنندگانی که فشار خون بالا داشتند، سطح فشار خونشان تغییر کرد. این تجربه شواهد مثبتی بود مبنی بر اینکه ماساژ آیورودا تنها نتایج سازنده ای دارد. این می تواند تعادل را در بدنی که به دلیل یک بیماری ناراحت است بازگرداند، اما در افرادی که از قبل سالم هستند مشکلی ایجاد نمی کند.

آبگرم آیورودا یکی از عناصر سبک زندگی آیورودا است. گفته می شود که ماساژ آیورودا می تواند از شر مواد شیمیایی سمی که در بدن تجمع می کنند خلاص شود. که به عنوان آما شناخته می شود، سطوح بالای آن منجر به افزایش وزن و سایر پیامدهای منفی برای بدن فیزیکی شده است. با استفاده جدی از ماساژ آیورودا، سبک زندگی درگیر می تواند تقریباً نیمی از سموم بدن را از بین ببرد. از طریق ماساژ درمانی سنتی، افراد می توانند موارد زیر را بهبود بخشند:

 1. آرامش

 2. خوراک

 3. عادات خوابیدن

 4. رژیم ورزش

 5. کاهش وزن

 • بخش انفرادی برای ماساژ درمانی آیورودا

آیورودا قرن ها و قرن ها به طور مؤثر انجام می شود زیرا مردم را به سه دسته سازمان می دهد. این تقسیم بندی بر اساس چهار عنصر حیات است: آب، خاک، آتش و هوا.

 1. واتا: تمام اشکالی که دارای قاب نازک و باریک هستند با عنصر هوا مرتبط هستند و در جذب مواد مغذی مشکل دارند.

 2. کافا: تمام بدن هایی که هیکل بزرگی دارند و از نوعی چاقی رنج می برند با آب یا عنصر زمین مرتبط هستند.

 3. بتا: تمام فرم هایی که دارای قاب متوسط ​​هستند به عنصر آتش متصل هستند و از مشکلات گوارشی رنج می برند.

برخی از انواع بدن وجود دارند که می توانند از بیش از یک جزء تشکیل شوند. وقتی فردی در یک یا چند جزء انرژی مازاد داشته باشد، می‌تواند تا حد زیادی از ابیانگا بهره ببرد. ماساژ آیورودا به تعادل اجزای اضافی و هر گونه مشکلی که از این عدم تعادل ناشی می شود کمک می کند.

 • درمان آیورودا و ادغام آن

یک اسپای حرفه ای با ارائه ماساژ آیورودا برای افرادی که می خواهند تغییرات طولانی مدت در سبک زندگی خود ایجاد کنند که منجر به کاهش وزن و بدنی سالم تر می شود بسیار مفید خواهد بود. لازم به ذکر است که ابیانگا یک رویکرد جامع برای دستیابی به هماهنگی بدن است. گاهی اوقات نیاز به تغییرات زیادی در عادات روزانه یک فرد دارد. این تنظیمات به دلیل ویکروتی یا عدم تعادل در بدن است. برخی از اصلاحاتی که ممکن است انجام شود می تواند این باشد:

 1. مربوط به رژیم غذایی

 2. برنامه خواب

 3. مراقبه

 4. یوگا

 5. مدیریت استرس

 6. داروهای گیاهی

خلاصه ای مختصر

ماساژ آیورودا یک ماساژ کل بدن است که در آن یک درمانگر حرفه ای سر، گردن، تنه، بازوها، دست ها، پاها و پاها را با استفاده از روغن خاصی کار می کند. روغن اشباع شده از مخلوط های گیاهی به پوست نفوذ می کند و به مولکول هایی می رسد که تغییرات ایجاد می کنند. اینها ضربان قلب را کاهش می دهند و استرس را از بین می برند. درمان آیورودا برای همه انواع بدن با درمان های ویژه متمرکز بر نیازهای خاص مفید است. علاوه بر ماساژ منظم، به تعهد شرکت کننده در زمینه های دیگر زندگی مانند غذا، ورزش و خواب نیز نیاز دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر