در مرمت دیوار گرگان به مطالبات مردم «قلعه جیغ» گمیشان توجه می شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر ، محمدجواد سواری چهارشنبه شب در گامیشان اظهار داشت: حل مشکلات روستای قلعه جایق را با توجه به اینکه زندگی مردم تحت تاثیر زندگی مردم قرار می دهد در اولویت قرار می دهیم و مشکلات را حل می کنیم. مشکلات این روستا با ظرفیت های محلی

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان افزود: مرمت دیوار چین در گرگان به یکی از اولویت های میراث فرهنگی استان تبدیل شده است اما اقدامات به گونه ای انجام می شود که میراث فرهنگی حفظ شود، مشکلات و مشکلات مردم ساکن در منطقه و حریم این بنای تاریخی مرتفع شود.

وی بیان کرد: تلاش داریم با جذب سرمایه گذار از داخل و خارج استان با مشوق هایی از جمله صدور مجوزهای بدون عنوان در اطراف این محوطه میراثی توسعه زیرساخت های گردشگری را ایجاد کنیم.

ساوری ادامه داد: ۳۰ میلیارد ریال از سفر رئیس جمهور در اسفندماه گذشته و ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای آغاز مرمت و مرمت دیوار بزرگ گرگان در نظر گرفته شد تا با پایان پروژه شرایط برای گردشگران فراهم شود. بازدید از این بنای تاریخی

باید بگویم؛ دیوار دفاعی، دیوار بزرگ گرگان یا دیوار سرخ که در برخی متون باستانی از آن به عنوان «مار سرخ» یاد شده، یکی از سه دیوار بزرگ تاریخی جهان است.