دعوت از علمای نپال برای حضور در مراسم اربعین – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، هیئتی از علمای ارشد نپالی که به دعوت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به جمهوری اسلامی ایران سفر کردند. اعزام مدیر ارشد و دفتر کمیته فرهنگ و آموزش اربعین تاریکی با رئیس کمیته فرهنگ وعموزشی اربعین دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار مفتی قاضی ابوبکر صدیقی با ابراز خرسندی از حضور خود در جمهوری اسلامی ایران و دیدار با شخصیت های علمی و فرهنگی و زیارت فرصت مقدس بویژه حرم های خاندان نپال، گزارشی از وضعیت نپال ارائه کرد. . مسلمانان و روابط حسنه با دولت و مدارس و فعالیت های مذهبی. پژوهشگران آموزش و پرورش و کف زدتبلیغ دینی ارائه کرد.

در این نشست که جمعی از مسئولان مجمع جهانی تقریب نیز حضور داشتند، حجت الاسلام احمدی ضمن خیر مقدم و خیرمقدم به حضور علمای نپال در جمهوری اسلامی ایران، گفت: صرف مشارکت دینی برای وحدت و همگرایی کافی نیست. آمد و گفتگوها، تفاوت ها و تفاوت های فرهنگی و اجتماعی راه هایی برای همگرایی و تقویت مشترکات یافت.

وی موضوع اسلام هراسی و ایران هراسی را یک دستور کار جدی برای دشمن دانست و گفت: تبادل هیئت و همکاری مشترک علما و نخبگان در رسانه ها، مراکز فرهنگی و بین بین المللی و استفاده از مکانیزم های مناسب می تواند با ترفندهای این دشمنان مقابله کند تاثیر گذار بودن.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین گفت: طرحی را ذکر کنید تاثیر گذار و اهل سنت در مجلس و مراکز تصمیم گیری می بینم مثل مجلس خبرگان رهبری و شورای برنامه ثروتمند مدارس اهل سنت جمهوری اسلامی ایران و تعیش سلما وی در میان پیروان مذاهب و مذاهب اسلامی در ایران، مبانی اسلامی را برگرفته از سنت نبوی دانست و خواستار حذف آنها شد. .ان آره در اجرای برنامه های مشترک فرهنگی، مطالعاتی، علمی و تبادل اطلاعات و کارهای علمی و فرهنگی اقداماتی انجام شد. حضور میلیون ها مسلمان اعم از شیعه و سنی و حتی پیروان سایر ادیان بیانگر توانایی اسلام در تعامل و تعامل است. تعیش با دیگران.

وی گفت: این حرکت عظیم پرچم عدالت خواهی و مبارزه با ظلم و دفاع از پیامبر خدا و اسلام ناب محمدی را برای همیشه در جهان زنده نگه داشت که با نثار جان و خون فرزندان پیامبر و اسلام انجام شد. پیامبر(ص) مؤمنان به عاشورا و کربلا». بنابراین یک حرکت فرا مذهبی، فرامذهبی و فراملی است.

هجه اسلام احمدی از علمای نپال برای حضور در مراسم اربعین دعوت کرد و ستاد فرهنگی اربعین را برای میزبانی از آنان در این مراسم آماده کرد. قانون اساسی نورانی اعلام کرد.

برگزاری نشست های هم اندیشی و نشست های مشترک با موضوعات مهم جهان اسلام و مقابله با اسلام هراسی و تبادل تجربیات آموزشی و فرهنگی از جمله موارد مورد توافق طرفین در این نشست بود که مورد استقبال طرفین قرار گرفت و با تصمیم معاون وزیر مواجه شد. بین المللی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی را دنبال کنید.