دفترچه انتخاب رشته دستیاری پزشکی منتشر شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی صبح روز پنجشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ در ۳۲ حوزه مطالعاتی و ۳۰ شهر کشور برگزار شد.

مهلت ارسال فرم انتخاب رشته – محل داوطلبان مجاز آزمون دستیاری پزشکی از یکشنبه ۲۶ تیر لغایت پنجشنبه ۳۰ تیر می باشد.

فارغ التحصیلان می توانند ۱۰۰ رشته محل تحصیلی مورد نظر خود را به ترتیب اولویت انتخاب و فرم انتخاب رشته تکمیل شده خود را قبل از پایان مهلت از طریق اینترنت ارسال کنند.

چنانچه داوطلب به هر دلیلی نسبت به تکمیل و ارسال فرم آنلاین انتخاب رشته در زمان مقرر اقدام نکند، به منزله انصراف داوطلب از مراحل انتخاب رشته بوده و فرد مذکور از مراحل پذیرش حذف خواهد شد.

دانشگاه‌های علوم پزشکی هیچ تعهدی برای در اختیار گذاشتن مسکن و پایانه‌ها در اختیار بیماران بستری ندارند.

داوطلبان پس از مطالعه کامل و دقیق دفترچه راهنما در رزومه، امتیاز و رتبه با در نظر گرفتن کلیه رشته ها، از طریق سامانه اینترنتی مرکز سنجش به نشانی www.sanjeshp.ir با وارد کردن کد ملی و تلفن همراه وارد سامانه شده و نسبت به دریافت آن اقدام نمایند. کد یکبار مصرف و انتخاب رشته.

به همراه کارنامه، هر داوطلب یک فرم استخدام در رشته را به صورت آنلاین دریافت می کند. اولویت انتخاب هر فرد از دانشگاه های مورد نظر بر اساس علاقه فردی است. بنابراین
بهتر است انتخاب اول در محدوده دانشگاهی باشد که فارغ التحصیل نسبت به سایر دانشگاه ها ترجیح می دهد در این مرکز تحصیل کند.

داوطلبان دارای سهمیه بومی مناطق آسیب پذیر که مناطق آسیب پذیر را در مناطق آسیب پذیر انتخاب می کنند باید علاوه بر انتخاب رشته و دانشگاه محل تعهد خود را نیز انتخاب کنند.

پس از انجام تمامی مراحل و فشردن گزینه ثبت نام نهایی، فرم مربوطه چاپ و برای مراحل بعدی ذخیره می شود. اگر قبل از انتخاب رشته محل، گزینه ثبت نهایی را فشار دهید
چاپ نامعتبر است و قابل ردیابی نیست.

مسئولیت هرگونه اشتباه در تکمیل فرم انتخاب رشته به عهده داوطلب می باشد. داوطلب پس از بررسی دقیق، شخصاً اطلاعات خود را تکمیل می کند، به عبارت دیگر هرگونه خطایی یا موردی که به دلیل پرکردن اطلاعات شخص دیگر یا کافی نت و … پیش آمده باشد پذیرفته می شود.

در صورتی که داوطلب به موقع انتخاب رشته نکرده باشد، امکان انتخاب مجدد رشته وجود ندارد و واجد شرایط پذیرش نخواهد بود.

استفاده از سهمیه ایثارگری برای یک دوره طبق قانون فقط یک بار امکان پذیر است، بنابراین در صورت استفاده از این سهمیه و در صورت انصراف از ثبت نام یا ادامه تحصیل پذیرفته می شود، مجاز به انجام این کار نیست. دوباره از سهمیه استفاده کنید

پذیرش نهایی از بین افراد واجد شرایط طبق ضوابط و مصوبات و دستورالعمل های مربوطه در چهل و نهمین دوره کنکور تخصصی بوده و اخذ کارنامه و فرم محل یابی و تکمیل آن به منزله مجوز پذیرش نمی باشد.

کلیه داوطلبان چهل و نهمین دوره آزمون پذیرش دستیار ویژه که در خدمت نظام وظیفه و خدمه خدمت می کنند، در صورت قبولی نهایی، گواهی پایان خدمت، ترخیص یا معافیت تحصیلی تا اول مهرماه ۱۴۰۱ دریافت خواهند کرد. در صورت عدم صدور گواهی پایان تحصیلات یا معافیت تحصیلی قبل از ۲۲ شهریور ۱۴۰۱، پذیرش این افراد باطل تلقی می شود.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مسئولیتی در قبال ترخیص یا معافیت تحصیلی مشمولان خدمت سربازی نخواهد داشت.

کلیه واجدین شرایط برای شرکت در کنکور باید حداکثر تا تاریخ ۱۱/۱۰/۱۴۰۱ دوره آموزشی را طی کنند در غیر این صورت قبولی آنها باطل تلقی می شود.

ارسال فرم انتخاب رشته – ثبت نام به روش دیگری غیر از وب سایت پذیرفته نمی شود.

کلیه پذیرفته شدگان کلیه سهمیه ها ملزم به انجام تعهدات قانونی خود در حوزه های مورد نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (با تشخیص معاونت درمان) خواهند بود.

کلیه پذیرفته شدگان در آزمون باید حداکثر تا تاریخ ۱ مهر ۱۴۰۱ گواهی قبولی در آزمون صلاحیت بالینی را به دانشگاه پذیرش ارائه دهند در غیر این صورت قبولی آنها باطل تلقی می شود.

به گزارش مهر، ۱۲ هزار و ۷۲۵ نفر برای شرکت در آزمون دستیاری چهل و نهم ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱ هزار و ۸۴۷ نفر واجد شرایط بودند. از بین افراد واجد شرایط ۱۱۰۶۷ نفر کارت دسترسی دریافت کردند. ۵۸۶۱ نفر معادل ۴۶ درصد داوطلبان مرد و ۶۸۶۴ نفر معادل ۵۴ درصد داوطلبان زن.

آزمون دستیاری چهل و نهم ابتدا قرار بود در تاریخ ۵ اسفند ۹۳ برگزار شود که پس از برگزاری شورای آموزش پزشکی و تخصصی، آزمون در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار شد، اما همچنان برخی از داوطلبان نسبت به اعلام رأی دیوان عدالت اداری اعتراض داشتند. به تعویق انداختن زمان آزمون و به روز رسانی منابع آزمون فرا رسیده بود، اما در نهایت آزمون در ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ برگزار شد.