دلایل پاکسازی و نحوه انجام آن

سالم نگه داشتن روده بزرگ برای محافظت از بدن در برابر بیماری هایی که از یک روده ناخالص مانند سرطان تحریک می شود بسیار ضروری است. تمیز نگه داشتن روده بزرگ مانند عملکرد ایده آل اعضای بدن، مزایای مختلفی دارد. به دلیل دریافت نادرست رژیم غذایی عوارض مختلفی در بدن انسان وجود دارد. غذای ناسالم، غذای بسته بندی شده ممکن است منجر به یبوست شود که منجر به ایجاد مانع در حرکت روده می شود.

پس از هضم مواد غذایی بی فایده به صورت فضولات از بدن خارج می شود. از این رو مصرف بیشتر مواد غذایی غیر معمولی باعث ضایعات می شود و در نتیجه مانع از عملکرد صحیح اعضای بدن می شود. رژیم غذایی متعادل ممکن است منجر به حرکت صحیح روده ها شود و در نتیجه روده بزرگ تمیز می شود.

یکی دیگر از مزایای پاکسازی روده بزرگ، کاهش وزن اضافی و اضافه است. به دلیل ضایعاتی که در روده بزرگ جمع آوری می شود، ممکن است فرد اضافه وزن داشته باشد و در نتیجه بدن را در معرض بیماری های مختلف مرتبط با چربی مانند دیابت و ایست قلبی قرار دهد. پس از پاکسازی روده بزرگ، این وزن اضافی به روشی سالم حذف می شود. برای جلوگیری از تجمع مواد زائد در روده بزرگ، همیشه باید رژیم غذایی متعادل و مواد غذایی تازه را ترجیح دهید.

میوه ها باید در مقیاس وسیع مصرف شوند و از مصرف مواد غذایی روغنی اجتناب شود. سبزیجات سبز که حاوی مقادیر زیادی فیبر هستند باید ترجیح داده شوند زیرا فیبرها می توانند یک ابزار طبیعی پاکسازی روده بزرگ باشند. رژیم غذایی بهتر و عادات غذایی مناسب بهترین و طبیعی ترین راه های پاکسازی روده بزرگ هستند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر