دمبل در مقابل کتل بلز

همه کسانی که دوست دارند برای بدنسازی به ورزشگاه بروند، می دانند که دمبل ها بسیار انعطاف پذیر هستند و برای افراد در هر گروه سنی مناسب هستند. علاوه بر این می توان از آنها برای ساختن هر قسمت از بدن استفاده کرد. کتل بل ها اقلام نسبتا جدیدی در دسته بدن سازی هستند. وقتی به کتل بل فکر می کنید، این سوال پیش می آید که آیا بهتر از دمبل هستند یا خیر؟ در زیر در این مقاله اطلاعات ارزشمندی در مورد تفاوت بین دمبل و کتل بل ارائه کرده ام.

کتل بلز یک زنگ آهنی معمولی است که برای ورزش قسمت های مختلف بدن استفاده می شود. آنها عمدتاً مانند یک گلوله توپ آهنی با دستگیره به نظر می رسند. تمرینات کتل بل ترکیبی از تمرینات قدرتی و قلبی است که برای افزایش قدرت و اراده برنامه ریزی شده است. اینها زنگ های وزنه برداری معروف هستند که توسط مردم در سراسر جهان استفاده می شود.

وقتی صحبت از دمبل به میان می‌آید، باید بدانید که قرن‌ها به اشکال مختلف توسط مردم مورد استفاده قرار گرفته‌اند. جنگجویان یونانی قدیمی با نوع دمبل خود ورزش می کردند. یکی از مزایای اصلی این ابزارهای وزنه برداری انعطاف پذیری است. آنها توسط مردم در سراسر جهان تقریبا برای هر قسمت از بدن انسان استفاده می شوند. علاوه بر این آنها در اندازه ها و وزن های مختلف موجود هستند که به این معنی است که همه می توانند از آنها استفاده کنند. دمبل ها اصلا گران نیستند.

هنگامی که در مورد کتل بل صحبت می شود، آموزش آن عمدتاً بر روی بهبود قدرت متمرکز است. تمرکز اصلی آنها بر روی بدن سازی نیست، بلکه توسط افراد برای تمرین عضلاتی که دیده نمی شوند اما بسیار قابل توجه هستند، استفاده می شود. این بدان معنا نیست که کتل بل برای تمرین قسمت های مختلف بدن انسان استفاده نمی شود، اما اکثر این ابزارهای وزنه برداری برای تمرکز بر افزایش قدرت مربی آماده شده اند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر