دولت جدید ایتالیا به طور کامل از ناتو و اتحادیه اروپا حمایت خواهد کرد – خبرگزاری مهر ایران و جهانجورجیا ملونی که انتظار می‌رود نخست‌وزیر بعدی ایتالیا شود، روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای از شرکای ائتلاف راست‌گرای خود انتقاد کرد و گفت دولت جدید او طرفدار ناتو است و می‌خواهد به طور کامل بخشی از اروپا باشد.

این بیانیه نخست وزیر آینده ایتالیا پس از آن صادر شد که سیلویو برلوسکونی، متحد محافظه کار وی، در یک فایل صوتی، همدردی خود را با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ابراز کرد و همچنین “ولودیمیر زلینسکیرئیس جمهور اوکراین را به آغاز جنگ متهم کرد.

با این حال، ملونی برخلاف برلوسکونی در بیانیه‌ای تند گفت که هر حزبی که با خط سیاست خارجی او مخالف است، نباید به دولت او بپیوندد که قرار است هفته آینده به قدرت برسد. وی گفت: ایتالیا با حضور دولت ما هرگز حلقه ضعیف غرب نخواهد بود.

ملونی قاطعانه از اوکراین دفاع کرده و از تحریم های غرب علیه مسکو از زمان حمله روسیه به اوکراین در ماه فوریه حمایت کرده است. وی همچنین گفت: در یک مورد من روشن بوده، هستم و همیشه خواهم بود، قصد دارم دولتی با سیاست خارجی روشن و صریح رهبری کنم، هرکس با این سنگ بنا موافق نباشد نمی تواند بخشی از دولت آینده باشد.

برلوسکونی ۸۶ ساله، دوست دیرینه پوتین است و در آخرین فایل صوتی لو رفته از او که روز سه شنبه منتشر شد، نمایندگان حزب او گفتند.فورزا ایتالیا می گوید با رئیس جمهور روسیه در تماس بوده و نامه ها و هدایایی شیرین بین آنها رد و بدل شده است.

همچنین در مورد دومی که این خبرگزاری روز چهارشنبه گزارش داد لاپرس برلوسکونی اعلام کرد که اوکراین توافقنامه صلح ۲۰۱۴ را برای پایان دادن به جنگ جدایی طلبانه روسیه در مناطق امضا خواهد کرد. دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین برنامه ریزی شده بود، لغو شده است. برلوسکونی با تکرار اتهامات پوتین علیه اوکراین، گفت زلینسکی زمانی که او در سال ۲۰۱۹ به قدرت رسید، وضعیت را بسیار بدتر کرد.

برلوسکونی همچنین گفت که پوتین تحت فشار داخلی است و می‌خواهد به اوکراین حمله کند تا دولت جدیدی متشکل از افراد شایسته با عقل سلیم تشکیل دهد.

مواضع ملونی در قبال ناتو و اتحادیه اروپا در حالی اعلام شده است زودتر خارجی سیاست وی در گزارشی درباره او گفت: با وجود اینکه ملونی و اخوان‌المسلمین ایتالیا سیاست ضد پوتینی خود را اعلام کردند، او قبلاً از دوستان کرملین بود و همچنان با دوستان اروپایی پوتین به عنوان «ویکتور» در تماس است. اوربان“، نخست وزیر مجارستان، روابط نزدیکی دارد. و در سال ۲۰۱۵ از دولت ایتالیا خواست تا به “بی فایده و بی فایده پایان دهد. مطیعکه اتحادیه اروپا پس از الحاق کریمه به روسیه با آن موافقت کرد، آن را به حالت تعلیق درآورد.

همچنین “افتخار و احترام تاورومحققی در مؤسسه مطالعات سیاست بین‌الملل ایتالیا، گفت: روسیه مدت‌هاست که ایتالیا را به عنوان «یکی از کشورهای دوست‌تر در میان بلوک‌های غیردوست» می‌بیند که عمدتاً به دلیل تمایل ایتالیا برای ایفای نقش «میانجی» و مقابله با انرژی عظیم است. تامین کنندگان..