دومین شکست پرتاب فضایی آمریکا در یک ماه گذشته – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیوزویک، راه اندازی برنامه کوچک یک موشک غیرمسلح از پایگاه نیروی فضایی ایالات متحده در کالیفرنیا شکست خورد.

در همین رابطه گفته می شود که این موشک تنها ۱۱ ثانیه پس از پرتاب در حین پرتاب آزمایشی در پایگاه فضایی منفجر شده و زباله های آن در اطراف سکوی پرتاب پراکنده شده است.

هیچ تلفاتی در این حادثه گزارش نشده است، اگرچه مقامات ایستگاه فضایی کالیفرنیا گفتند که هنوز مشخص نیست چه چیزی باعث این انفجار شده است، اما تحقیقات در حال انجام است.

در ابتدا برای برنامه صبح پنجشنبه راه اندازی شد کوچک انجام شد، اما در عوض چهارشنبه شب انجام شد. حتی الان هم مشخص نیست که چرا موشک زودتر از برنامه اولیه شلیک شده است.

این دومین شکست ایالات متحده در پرتاب فضایی در کمتر از یک ماه گذشته است. پرتاب موشک کمتر از یک ماه پیش آسترا همراه با دو ماهواره کوچک ردیاب طوفان (متعلق به ناسا) به دلیل یک اختلال بزرگ به مدار زمین نرسید. در آن زمان علت این عملیات ناموفق قسمت دوم موشک اعلام شد آسترا که LV0010 پس از راه اندازی از دفتر مرکزی اتاق کاپ کاناورال در ایالت فلوریدا، دو ماهواره از کار افتادند مکعب کیت های ناسا که برای ردیابی طوفان ها ساخته شده بود و بخشی از یک ماموریت ۳۰ میلیون دلاری نیز در این عملیات منهدم شد. مسئولین آسترا همچنین اعلام کردند: ما به ناسا و تیم بار ابراز تاسف کردیم. اطلاعات بیشتر پس از بررسی همه داده ها ارائه خواهد شد.