دوی سرعت برای برهنه بهتر دیده شدن!

رویکردهای سنتی برای کاهش چربی، ورزش کاردیو را در “منطقه سوزاندن چربی” (FBZ) که به عنوان منطقه هوازی انجام دهنده نیز شناخته می شود، با تمرینات آهسته و با شدت کم تا متوسط ​​برای مدت طولانی متمرکز کرده است. با این حال، ورزش هوازی به تنهایی نه تنها در کاهش قابل توجه چربی شکست خورده است، بلکه در واقع می تواند باعث ذخیره چربی (فکر کنید در مناطق مشکل دار) و از دست دادن عضله شود. زیاد سکسی نیست!

پس جایگزین چیست؟ ورزش در “منطقه سوزاندن کربوهیدرات” (CBZ)، که به عنوان منطقه بی هوازی نیز شناخته می شود، تا تمرینات خود را کوتاه تر و موثرتر کند. این کار از طریق تمرینات اینتروال انجام می شود که در آن شما بین ربات های دوی سرعت با شدت بالا و دوره های ریکاوری فعال با شدت کم تا متوسط ​​به طور متناوب انجام می دهید. بخش اسپرینت این فاصله سریع، مخزن گلیکوژن بدن شما (شکل ذخیره شده کربوهیدرات یا قند در ماهیچه ها) را تخلیه می کند، به طوری که بدن شما شروع به استفاده از چربی (چه در رژیم غذایی و چه چربی ذخیره شده بدن) به عنوان منبع اصلی انرژی در سایر مواقع می کند. روز. به طور خاص، دوی سرعتی با طول ۳۰ تا ۶۰ ثانیه از نظر علمی ثابت شده است که بیشترین قند را در بدن شما می سوزاند تا بتوانید به سرعت به ذخایر چربی ناخواسته خود دسترسی پیدا کنید.

برای از دست دادن حداکثر چربی، ما فواصل زمانی را به شدت توصیه می کنیم که شامل یک دوی سرعت است و پس از آن یک دوره ریکاوری فعال با طول بیشتر یا مساوی بسته به سطح فعلی تهویه شما، به استثنای برخی از پروتکل های فاصله سطح نخبگان که دوره بهبودی در واقع کمتر از دوره سرعت (به عنوان مثال تاباتاس). به عنوان مثال، اگر از یک سرعت ۳۰ ثانیه ای استفاده می کنید، در اینجا نحوه انتخاب دوره ریکاوری فعال مناسب برای سطح تناسب اندام فعلی برای سفارشی کردن بهترین تمرینات تمرینی اینتروال به شرح زیر است:

سطح I- مبتدی: از نسبت کار به استراحت ۱:۳ استفاده کنید (۳۰ ثانیه روشن، ۹۰ ثانیه خاموش)

سطح دوم – متوسط: از نسبت کار به استراحت ۱:۲ استفاده کنید (۳۰ ثانیه روشن، ۶۰ ثانیه خاموش)

سطح III- پیشرفته: از نسبت کار به استراحت ۱:۱ استفاده کنید (۳۰ ثانیه روشن، ۳۰ ثانیه خاموش)

علاوه بر این، این شکل از تمرین نه تنها یک تن کالری را در طول تمرین واقعی می سوزاند، بلکه یک اثر AFTERBURN جدی دارد که باعث می شود ساعت ها و ساعت ها پس از اتمام تمرین، کالری بیشتری بسوزانید (برخی از مطالعات نشان می دهد که از ۱۲ تا ۲۴ به بالا. ساعت ها). این پدیده به عنوان مصرف بیش از حد اکسیژن پس از ورزش (EPOC) شناخته می شود و انرژی مصرف شده توسط بدن شما برای بازیابی میزان متابولیسم شما به سطح قبل از ورزش را توصیف می کند. بهترین بخش EPOC این است که شما آن را کنترل می کنید، به این معنی که هر چه در طول تمرین سخت تر کار کنید، بدن شما هم در حین تمرین و هم تا ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از اتمام تمرین کالری بیشتری می سوزاند!

پس برای چی منتظری؟

دوی سرعت را شروع کنید تا امروز برهنه بهتر به نظر برسید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر