دیدار نوه نلسون ماندلا با امیر عبداللهیان


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، نلسون ماندلا، نوه نلسون ماندلا که برای دریافت جایزه خود در مراسم برندگان جایزه حقوق بشر اسلامی به تهران سفر کرده بود، ظهر امروز (سه شنبه ۲۰ مرداد) با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار کرد. .

امیر عبداللهیان در این دیدار ضمن خوش آمد گویی و ابراز خرسندی از سفر به تهران، از تلاش های وی برای تقویت همکاری های دو کشور و حمایت های بی دریغ از مردم مظلوم فلسطین تقدیر و تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: برای ما دیدگاه نلسون ماندلا و رویکرد حزب حاکم کنگره ملی آفریقا به فلسطین قابل توجه است.

امیرعبداللهیان همچنین بر تشکیل گروه دوستی پارلمانی بین دو کشور که دارای پارلمان های قوی هستند، تاکید کرد.

ماندلا، نوه قهرمان مبارزه با آپارتاید نیز در این دیدار با تشکر و قدردانی از برخورد گرم و صمیمانه مقامات ایرانی، انقلاب اسلامی را مایه الهام مردم آفریقای جنوبی دانست و افزود: پیروزی انقلاب اسلامی نلسون ماندلا را در زندان رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی شاد کرد.

ماندلا افزود: در پنجاه و دومین کنگره ملی حزب ANC خواستار کاهش سطح روابط با رژیم صهیونیستی شدیم و در این رابطه به همراه الجزایر و تعدادی دیگر از کشورهای آفریقایی با عضویت ناظر رژیم صهیونیستی در رژیم صهیونیستی مخالفت کردیم. اتحادیه آفریقا

وی اتخاذ تصمیم جمعی و قاطع از سوی همه گروه ها و تشکل های مردمی فلسطین علیه رژیم صهیونیستی که نماد آپارتاید است را مهم خواند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید