رئیسی: رفتار دوگانه غرب در رابطه با حقوق بشر بزرگترین نمونه نقض حقوق بشر است


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله دکتر. سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر چهارشنبه به وقت محلی در سومین روز سفر خود به نیویورک در دیدار با سائولی نینیستا رئیس جمهور فنلاند که در اقامتگاه رئیس جمهور صورت گرفت. وی روابط تهران – هلسینکی را دوستانه و رو به گسترش توصیف کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های مختلف موجود در ایران و فنلاند، می‌توان تعامل دو کشور را به سطح بالاتری ارتقا داد.

رئیس جمهور افزود: اساس جمهوری اسلامی گسترش همکاری ها و ارتقای سطح روابط با همه کشورهای دوست از جمله فنلاند است.

زمانی که دکتر رئیسی به تشریح منطق جمهوری اسلامی در موضوع هسته ای پرداخت. رئیسی همچنین: با توجه به سابقه نقض توافق توسط آمریکا و کشورهای اروپایی طرف توافق هسته ای، امروز هیچکس در دنیا وجود ندارد. می توان استدلال کرد که موضع ایران برای کسب تضمین های قابل اعتماد برای عدم نقض مجدد توافق از سوی کشورهای غربی غیرمنطقی است.

آیت الله رئیسی تحریم های آمریکا علیه کشورمان را علیرغم نقض عهد و پیمان این کشور ظالمانه و غیرقانونی توصیف کرد و خاطرنشان کرد: تحریم ها در ادامه همان سیاست حمله نظامی به قصد تحمیل خواسته ها و نظرات سلطه طلبان و طاغوتیان است. کشورها . کشورهای مستقلی که به شکل جدیدی دنبال می شوند اما تحریم ها نتوانسته جمهوری اسلامی را متوقف کند و از شما دعوت می کنم با سفر به ایران شاهد تداوم رشد و پیشرفت کشورمان در عرصه های مختلف علمی، فنی، تولیدی و اقتصادی باشیم. مناطق.

رئیس جمهور همچنین با انتقاد از معیارهای دوگانه غرب در برخورد با حقوق بشر، گفت: استانداردهای دوگانه بزرگترین و جدی ترین مصداق نقض حقوق بشر است. بر اساس آمار رسمی کشورهای غربی و به ویژه آمریکا، سالانه تعداد زیادی از شهروندان این کشورها بر اثر استفاده ناروا از زور توسط پلیس کشته می شوند، اما این موضوع به هیچ وجه باعث نشده کشورهایی که مدعی هستند دفاع از حقوق بشر برای ابراز نگرانی

آیت الله رئیسی با بیان اینکه دفاع از حقوق بشر در ذات جمهوری اسلامی ایران است، افزود: دفاع از حقوق بشر و نوع بشر همواره یکی از اولویت های جدی جمهوری اسلامی ایران بوده است.

دکتر. رئیسی همچنین با اشاره به نگرانی رئیس جمهور فنلاند در خصوص وضعیت مردم و پناهجویان افغانستان، گفت: آیا می توان با ابراز نگرانی مردم افغانستان و عدم توجه به چرایی این وضعیت، مشکلی را برای آنان حل کرد. بوجود آمد؟

رئیس جمهور تصریح کرد که وضعیت کنونی مردم افغانستان نتیجه ۲۰ سال حضور آمریکا و ناتو در این کشور است که تنها منجر به ویرانی، کشتار و خونریزی شده است و معلولیت ۳۵ هزار کودک افغان در این مدت تنها بوده است. یکی از نتایج این حضور : نقض حقوق بشر با صدور قطعنامه قابل علاج نیست و نیازمند پیگیری دقیق و رفع ریشه ها و علل آن است.

«سائولی نینیسته» رئیس جمهور فنلاند با تشکر از برگزاری این دیدار گفت: فنلاند و ایران روابط خوبی با یکدیگر دارند و روابط دوجانبه دوستانه و رو به گسترش است.

وی با تشکر از جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی جمعیت عظیمی از مهاجران افغانستانی، از آیت الله رئیسی خواست برای پایان دادن به درگیری ها در اوکراین میانجیگری کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید