روایت معاون اول قوه قضائیه از وجود برخی بدعت ها در عزاداری ها


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، حجت الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه در جمع عزاداران حسینی در زنجان، ایام سوگواری را به عموم شیعیان تسلیت گفت و این مصیبت را ابلاغ کرد. از آیت الله. رئیسی به مردم زنجان. اینجا زنجان است و سلام گرم من را به مردم زنجان برسانید.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری اهل بیت در زنجان و ارادت مردم به اباعبدالله الحسین(ع) گفت: زنجان را به حق پایتخت شور و شعور حسینی می نامند.

وی با اشاره به اینکه این حسین کیست که در زنگی ما چنین نقشی دارد و تاثیرگذار است و گفت: محرم ماه بسیار باشکوهی است و شما عزاداران حسینی ماه ها منتظر این ماه بودید و برای فرزندان خود لباس مشکی تهیه کرده اید و همه منتظر هستید وارد ماه محرم شدیم.

مصدق با بیان اینکه این ماه میهمان ویژه ای دارد و میزبانش شما عزاداران حسینی هستید، تصریح کرد: این حسین نه به خاطر این است که پدرش امیرالمومنین(ع) است و نه به خاطر این که مادرش فاطمه زهرا اطهر است و نه به خاطر این است که آن حضرت است. نوه پیامبر عزیزی است که منتظرش هستیم، اما وجه تمایز امام حسین (ع) از سایر ائمه و والدین را باید در سفر کربلا جستجو کرد.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه همه اسماء و صفات الهی در حسین(ع) فعلیت یافته است، گفت: هیچ پیامبری به مقام امام حسین(ع) نرسیده است.

وی تصریح کرد: اگر نتوانیم امام حسین (ع) را آنطور که باید بشناسیم در زندگی روزمره دچار انحراف می شویم و به اهداف خدمت به امام حسین و دین خدا نمی رسیم.

مصدق با بیان اینکه امام حسین (ع) و هدفش باید به درستی شناخته شود و اگر امام را درست بشناسیم در برنامه های زندگی ما تغییراتی ایجاد می شود، گفت: باید از مجالس عزاداری بهره ببریم اما نه سطحی و اگر معرفت داشته باشیم. از اهداف امام سطحی است، ضرری ندارد.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه شناخت باید به گونه ای باشد که قدم به قدم با امام پیش برویم زیرا امام می تواند زندگی ما را متحول کند، تصریح کرد: اگر امام را درست بشناسیم این راه مسیر ما را تغییر می دهد. زندگی..

وی با بیان اینکه اگر درک ما از اباعبدالله سطحی باشد در زندگی دچار انحراف می شویم، اظهار داشت: کوفیان ۱۲ هزار نامه به امام نوشتند که ما تکیه گاه شما هستیم، اما پس از چند روز مسلمان را تنها گذاشتند، جمعیت مردم بود. همین جمعیت چرا؟چون راه امام را نمی دانستند و شناختشان از امام سطحی بود.

مصدق با بیان اینکه آنچه ما را به هدف می رساند معرفت امام است، افزود: معرفت واقعی امام حسین(ع) چیزی است که انسان را در زندگی هدایت و کمک می کند.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه آنچه امام حسین (ع) با سایر ائمه فرق داشت و آنیا سفر کربلا را متمایز کرد و گفت: امام حسین علیه السلام در این سفر چه کرد که برکاتش هم به خود و هم به عزادارانش رسید.

وی با بیان اینکه امام جعفر صادق علیه السلام می فرمایند ما همه کشتی های نجات هستیم اما کشتی امام حسین علیه السلام متفاوت است، خطاب به عزاداران حسینی گفت: باید بدانیم که هدف امام حسین از آفرینش عاشورا احیای عاشورا است. دین خدا

مصدق گفت: مجالس امام حسین (علیه السلام) باید به گونه ای برگزار شود که دین خدا زنده شود و من به مجالس عزاداری مردم زنجان افتخار می کنم. تجمعاتی چون گاهی به نام اباعبدالله تجمعاتی برپا می شود که گمان می رود انگلیس و اتاق فکر دشمن برای آنها برنامه ریزی می کنند.

معاون اول قوه قضائیه خطاب به جوانان با بیان اینکه خدا را شکر راه اهل بیت را می روید، گفت: گاهی نوحه می خوانند که سینه می زنند، می گویند ما رقاص عباسی هستیم، اشتباه کردی. شما رقاصان عباسی هستید، عباس نمی خواهد رقصنده باشد عباس می خواهد از حرم دفاع کند.

او آن را گفت داعشوقتی به حرم حضرت زینب(س) حمله کردند و خواستند حرم را خراب کنند، عباس مدافع حرم می خواهد و تو برو آنجا، گفت: من رقصنده عباس هستم، یعنی چه؟

مصدق با انتقاد از گل آرایی ماشین به نام حضرت قاسم(ع): جوانان عزیز مراقب باشید که خود را به اشتباه نیندازید، این منطقی است که در روز عاشورا عروسی برگزار شود.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به غم و اندوه مردم زنجان، هیئت های ریشه دار زیادی را در این شهرستان عنوان کرد و تصریح کرد: خدا را شکر که خداوند این نعمت را به شما داده است که در این مسیر قدم بردارید.

انتهای، آخر اطلاعیه/۲۳۰۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید