روسیه خواستار توقف بی قید و شرط حملات اسرائیل به سوریه شد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دیمیتری پولیانسکی» معاون نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: غرب از انتشار بیانیه شورای امنیت در محکومیت حملات هوایی موقت اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق که توسط روسیه تهیه شده بود، جلوگیری کرد.

پولیانسکی در نشست شورای امنیت گفت: ما متأسفیم که پیش‌نویس بیانیه شورای امنیت که توسط ما برای مطبوعات تهیه شده بود، به دلیل نگرش سیاسی و مغرضانه هیئت‌های غربی مسدود شد.

به گزارش وب سایت ریانووستی، او صبح پنجشنبه توضیح داد: «ما بارها متقاعد شده ایم که رویکردهای سیاسی شما در اصول شما منعکس شده است.

ریانووستی که نسخه ای از این بیانیه را دریافت کرده است، گزارش داد که این بیانیه حملات هوایی اسرائیل به فرودگاه بین المللی دمشق در ۱۰ ژوئن را محکوم می کند.

این دیپلمات روس در ادامه با بیان اینکه کشورهای غربی به حمایت از تروریست ها در سوریه ادامه می دهند، گفت: تلاش می کنند از تروریست ها برای اهداف ژئوپلیتیکی خود استفاده کنند.

وی افزود: «وضعیت میدانی در سوریه همچنان متشنج است و بزرگترین تهدیدها برای امنیت در سوریه و منطقه مربوط به ادامه حضور تعداد زیادی از تروریست‌ها است که به مناطقی که تحت کنترل دمشق نیستند، از جمله ادلب و ال، پناه برده‌اند. – تنف.

ریانووستی به نقل از وی گفت: روسیه ریشه های این وضعیت انفجاری را ادامه معاشقه غرب با عناصر تروریستی در تلاش برای استفاده از آنها برای اهداف ژئوپلیتیک خود می داند.

در این راستا، ما متقاعد شده ایم که راه حل بحران سوریه در توقف حضور غیرقانونی نیروهای خارجی در نقض حاکمیت و تمامیت ارضی جمهوری عربی سوریه و همچنین توقف بی قید و شرط حملات هوایی مکرر اسرائیل است. او گفت..

در گذشته، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از شورای امنیت خواسته بود تا این قطعنامه را که ناقض حاکمیت سوریه است، به بهانه اینکه میلیون ها سوری به کمک بین المللی نیاز دارند، تمدید کند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/ خ
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید