رونق فضای کسب و کار در گیلان بسته به توانایی جوانان است


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی عصر امروز در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گیلان در سالن غدیر استانداری با اشاره به احیای شورای عالی جوانان پس از یک دهه در دولت سیزدهم که توجه ویژه رئیس جمهور به موضوع جوانان با احیای این امر. شورا با تکیه بر آرمان های امام راحل و رهبر معظم انقلاب در ابلاغیه مرحله دوم انقلاب اسلامی اهمیت بالای این امر را نشان می دهد. موضوع و دقت آیت الله دکتر. نظر رئیسی.

وی با تاکید بر اجرای صحیح اساسنامه برگزاری مجالس عقد در مراکز فرهنگی و آموزشی از سوی تمامی دستگاه ها، افزود: برگزاری مراسم عقد بر اساس این اساسنامه ضمن بهره گیری از فضای فرهنگی و مذهبی در مدیریت و کاهش هزینه ها نقش دارد. شروع زندگی مشترک برای زوج های جوان موثر است.

نماینده عالی دولت گیلان با اشاره به شرایط نامناسب رشد جمعیت جوان در استان در سال‌های اخیر؛ وی بر لزوم اولویت بندی و تسهیل در موضوعات مرتبط با جوانان در حوزه مسکن، اشتغال، کارآفرینی و پرداخت کمک های ازدواج تاکید کرد و افزود: حلقه های مرتبط با این موضوعات باید با توجه ویژه اعضای سازمان جوانان ایجاد شود. ستادهای استانی و شهرستان‌ها در یک عملیات اجرایی و کاربردی باید به هم پیوسته باشند تا به رشد و تعالی امنیت اجتماعی و اقتصادی، گرمی کانون خانواده و زایمان منجر شود.

استاندار گیلان از مدیران بانک ها خواست همکاری بهتری با مدیریت منابع داشته باشند و در ارائه تسهیلات ازدواج جوانان اولویت داشته باشند.

عباسی امام راحل و مقام معظم رهبری را بهترین الگو در عرصه برای بهره برداری از ظرفیت های جوانان و هدایت آنان به سمت نقش آفرینی اجتماعی و جلب مشارکت آنان در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و تداوم آن معرفی کرد و افزود: : استکبار جهانی و مثلث شوم آمریکایی انگلیسی و صهیونیستی همواره به طرق مختلف سعی در کم رنگ کردن نقش مردم از جمله جوانان در نظام جمهوری اسلامی داشته اند، از این رو حضور پررنگ جوانان مومن در انقلاب ۱۳ آبان و ایفای نقش نقش در روشنگری جامعه خاری در چشم دشمنان خواهد بود.

وی آسیب شناسی ابعاد توطئه های دشمنان در عرصه های مختلف به ویژه مقاومت آحاد جامعه به ویژه نسل جوان را مورد تاکید قرار داد و برگزاری نشست های اطلاع رسانی در این حوزه را موثر دانست و گفت: یوم الله. ۲۳ آبان به عنوان انقلاب دوم و مبارزه ملی با استکبار جهانی که باید به رسمیت شناخته شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه حضور جوانان مومن در انقلاب در کنار رهبران برای تربیت نسل آینده رهبری مثمر ثمر است، تصریح کرد: رهبران در دولتی که شخص رئیس جمهور به مقوله جوانان توجه ویژه دارد. ; از مشورت با اقشار پویا و آینده ساز جامعه غافل نشوید، زیرا در انقلاب اسلامی هیچ گاه مشورت با جوانان را از دست ندادیم.

عباسی برگزاری نشست های عملی با خیرین و خیرین را برای ارتقای فعالیت های ستاد سازمان جوانان ضروری دانست و گفت: استفاده از همفکری و هم افزایی جوانان با انگیزه و خلاق در هیئت مشورتی نهادهای مختلف، همچنین در پویایی جامعه. ، تضمین کننده آینده کشور و ایجاد نشاط و امید در بین مردم موثر هستند.

نماینده عالی دولت گیلان با اشاره به برنامه ریزی های عملیاتی در حوزه اقتصاد دریایی، گردشگری و کشاورزی در استان با رویکرد دانش بنیان، تصریح کرد: فضای کسب و کار در گیلان به منظور بهره مندی از ظرفیت ها رونق دارد. جوانان و به زودی شاهد تحول خواهیم بود. با اولویت همگانی کردن اقتصاد، توزیع عادلانه کمک های بلاعوض و بهبود معیشت مردم با اقدامات زیربنایی در بخش های مختلف توسعه ای خواهیم بود.

در این جلسه فرمانداران از طریق ارتباط تصویری حضور داشتند. تعدادی از اعضا گزارشی از فعالیت های اجرایی تشکل های خود در حوزه جوانان ارائه کردند.

انتهای پیام/۳۳۸۹
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید