رویترز: بایدن هنوز تصمیمی برای سفر به ریاض نداشته است


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری پدر، رویترز شنبه شب گزارش داد که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است که در سفر خود به منطقه هنوز تصمیمی برای سفر به عربستان سعودی نداشته است.

بایدن گفت که تصمیم برای سفر به عربستان سعودی ربطی به نفت ندارد بلکه با تلاش گسترده صلح آمیز در منطقه و دیدار با رهبران منطقه ارتباط دارد.

انتقادات از سفر احتمالی بایدن به ریاض در حالی مطرح می شود که وی تلاش کرد تا سفر چند روز پیش خود به عربستان سعودی را با وجود انتقاد شدید از مقامات سعودی در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا توجیه کند.

بایدن گفت: «این امکان وجود دارد که من با رهبران کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی و اسرائیل دیدار کنم، اما در حال حاضر برنامه مستقیمی برای آن ندارم». من قصد ندارم دیدگاه خود را در مورد حقوق بشر (در عربستان سعودی) تغییر دهم، اما به عنوان رئیس جمهور، وظیفه من این است که کار کنم و اگر بتوانم صلح را در خاورمیانه بیاورم.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا بایدن وعده خود را برای منزوی کردن دولت سعودی فراموش کرده است، گفت که این وعده همچنان معتبر است. اظهارات وی بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی عربی داشت.

انتهای پیام/.
این را به صفحه اول پیشنهاد دهید