رژیم ۴۰۰ کالری: چگونه کار می کند؟

اخیراً رژیم غذایی ۴۰۰ کالری بسیاری از برنامه های رژیم لاغری را در رسانه ها اشغال کرده است. در یکی از برنامه های تلویزیونی، زنی بود که با استفاده از این روش کاهش وزن، شش پوند وزن کم کرد. حقیقت این است که این برنامه کاهش وزن سالم است و توسط متخصصان سلامت طراحی شده است.

پس این رژیم برای چیست؟

در این نوع برنامه غذایی به شما توصیه می شود که چهار وعده غذایی در روز مصرف کنید که هر کدام از این وعده ها ۴۰۰ کالری دارد. با انجام این کار، از شما انتظار می رود که حداقل ۱۱ پوند در مدت دو هفته کاهش دهید. همه ما می دانیم که ترک غذاهایی که دوست داریم در طول رژیم چقدر سخت است. بنابراین این برنامه رژیمی تضمین می کند که ما همچنان می توانیم از این غذاها لذت ببریم، اما وزن خود را نیز کاهش دهیم.

چنین رژیم غذایی می تواند شامل موارد زیر باشد:

۱) کلم بروکلی و گوشت گاو سرخ شده با حدود ۴۱۰ کالری
۲) میگو، برنج، سوسیس و گوش ماهی با ۳۶۰ کالری
۳) سیب زمینی سوخاری با پیاز و هویج با حدود ۴۲۰ کالری

با این نوع دستور العمل، متوجه خواهید شد که تنها چیزی که نیاز دارید این است که کالری را در حدود ۴۰۰ یا کمتر نگه دارید. این الهام بخش است که می توانید از این غذاها لذت ببرید و همزمان وزن کم کنید.

مزایا و محدودیت های این رژیم:

رژیم غذایی ۴۰۰ کالری با این حال مزایا و معایبی دارد. خوبی این است که انتخاب شما را از غذاها محدود نمی کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید کالری دریافتی خود را کنترل می کنید. سایر رژیم های غذایی در مورد آنچه که مصرف می کنید کمی محدود کننده هستند. مشخص شده است که این موضوع در اکثر افرادی که اعتراف می کنند که انگیزه ادامه دادن و ادامه دادن را به آنها می دهد، منشأ جذابیت است. هنوز هم بسیار مقرون به صرفه است زیرا نیازی به صرف هزینه اضافی برای جایگزینی وعده های غذایی یا ورزش ندارید.

بزرگترین چالش در این برنامه غذایی، تخمین میزان کالری در هر رژیم است. اکثر مردم این را بسیار دشوار و غیرعملی می دانند. به همین دلیل، ممکن است بخواهید به جزئیات روی برچسب در مورد محتوای کالری توجه بیشتری داشته باشید. این برنامه غذایی همچنین ممکن است شما را مجبور کند که زمان بیشتری را برای آماده کردن وعده های غذایی خود صرف کنید، زیرا سعی می کنید کالری دریافتی را محدود کنید.

با این حال، این نوع رژیم غذایی کاملاً انعطاف پذیر نیست. اما خوبی کلی این است که سالم است و این باید هدف هر برنامه کاهش وزن باشد. زیرا همانطور که همه می دانیم، برای کاهش وزن، باید آمادگی کاهش کالری دریافتی را داشته باشید. داده های زیادی برای تعیین موفقیت آن وجود ندارد زیرا هنوز کاملاً جدید است اما مطمئناً راهی سالم برای شروع است.

مانند تمام تکنیک های کاهش وزن دیگر، موفقیت این برنامه نیز به نوع تلاش شما بستگی دارد. متخصصان این برنامه تجربه زیادی در زمینه کاهش وزن دارند و مطمئن باشید اگر آن را به شدت دنبال کنید اشتباه نخواهید کرد. با این حال، برای موثرتر کردن آن، ممکن است تمرینات روزانه را در برنامه غذایی ۴۰۰ کالری خود بگنجانید زیرا کاهش وزن مستلزم تغییر در رژیم غذایی و فعالیت بدنی است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر