رکود بازار در خارگ/ شرکت های نفتی از فروشگاه های جزیره ای خرید کنند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانخبرگزاری مهر – Provinsgruppen – حامد عرب زاده: Ø خارگ مهم ترین شریان اقتصادی کشور محسوب می شود و بیش از ۹۰ درصد صادرات نفت خام از طریق پایانه های نفتی این جزیره انجام می شود.

جزیره خارگ این جزیره علیرغم نقش مهم و منحصر به فرد خود در اقتصاد و درآمدزایی کشور، با مشکلات و چالش های فراوانی مواجه است و مردم این جزیره انتظار دارند مسئولان نسبت به مشکلات بیشتر آگاه شوند.

اتصال به جزیره خارگ محدود به سایر نقاط کشور است و ساکنان جزیره باید نیازهای روزانه خود را از داخل جزیره و از این نظر بازار جزیره تامین کنند. خارگ نقش مهمی در رفع نیازهای ساکنان دارد.

با وجود بازارهای مناسب در جزیره خارگ برخی از صنایع جزیره کالاهای مورد نیاز خود را در خارج از جزیره تامین می کنند که برای حمایت از جزیره نشینان نیاز به دید بهتری از بازار دارد.

نیازهای خرید شرکت ها و صنایع مستقر در خارگ یک کسب و کار فعال در جزیره می تواند مبنایی برای رفع رکود بازار و راه اندازی کسب و کار در جزیره باشد.

بازار جزیره رونق ندارد

محمدرضا دشتی زاده، بخشدار ویژه خارگ سه شنبه شب در دیدار با تجار و بازاریان جزیره خارگ گفت: بازار جزیره خارگ تاریخچه ای طولانی دارد و یکی از قدیمی ترین هاست اکثر بازار جزایر ایرانی محسوب می شود.

وی خاطرنشان کرد: کسب و کار شناخته شده در این بازار نقش بسزایی در شکل دارد تعداد کمی در این جزیره انقلاب کرده اند، افزود: کاسبه خارگ آنها همیشه مولد جنبش های اجتماعی و مباشر مغازه جزیره نشینان بوده اند.

دشتی زاده افزود: اکنون نسل قدیم و جدید شرکت ها خارگ آنها در بازار این جزیره فعالیت می کنند و با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو هستند و با توجه به حضور شرکت های بزرگ انرژی کشور در منطقه، بازار این جزیره چندان رونق ندارد که شایسته است اقدامات موثری در این زمینه انجام شود. .

نیاز به حمایت از بازاریابان

مخصوصا فرماندار خارگ وی تصریح کرد: شرکت ها و بازاریان جزیره باید به فروش کالاهای خود با سود معقول توجه کنند، بازار جزیره نیاز به همبستگی و تقویت دارد و این امر باید با شتاب پیشروان حوزه انرژی انجام شود.

وی با اشاره به مشکلات بزرگ شرکت و بازاریابان و تاکید بر اینکه بازار نیاز به خودکنترلی دارد و این وظیفه سالمندان است، خاطرنشان کرد: بازاریابان نیز باید کالاهای خود را با سود معقول بفروشند. آه تو به مشتری تحویل دهد.

دشت زاده تاکید کرد: شرکت های نفتی از بازار حمایت می کنند خارگ موجب رونق اقتصادی و پویایی جامعه می شود که ضرورت آن به دلیل تک اشتغال برخی شرکت ها بیش از پیش احساس می شود.

در این جلسه مسئولین خدماتی شرکت های نفتی، شهردار، نماینده سکوترئیس صنف و جمعی از بازاریابان حضور داشتند و مسائل و مشکلات رکود بازار و چالش های پیش روی کسب و کار و شرکت های نفتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.