زمان معرفی جانشین بوریس جانسون اعلام شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حزب محافظه کار انگلیس زمان معرفی جانشین بوریس جانسون، نخست وزیر مستعفی این کشور را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، حزب محافظه کار انگلیس تاریخ ۵ سپتامبر سال آینده را زمان معرفی جانشین بوریس جانسون اعلام کرد.

گراهام بردی، یکی از اعضای حزب محافظه کار، گفت که ثبت نام برای نامزدی برای جانشینی جانسون از فردا آغاز می شود.

این در حالی است که «لیز تراس» وزیر امور خارجه انگلیس پیش از این نامزدی خود را برای رهبری حزب محافظه کار و نخست وزیری این کشور اعلام کرده بود.

قبل از لیستراس، ساجد جاوید وزیر سابق بهداشت و ناظم زهاوی وزیر فعلی دارایی اعلام آمادگی کردند که رهبر حزب محافظه کار انگلیس و جانشین بوریس جانسون شوند. تاکنون تعداد نامزدهای رهبری حزب محافظه کار انگلیس به هشت نفر رسیده است.

تراس و بن والاس وزیر دفاع محتمل ترین نامزدهای نخست وزیری بودند، اما والاس روز شنبه فاش کرد که تصمیم گرفته است نامزد نشود.

لازم به ذکر است که بوریس جانسون در پی رسوایی های اخیر در کابینه وی و کناره گیری ۵۰ وزیر و نماینده مجلس از همکاری با وی، سرانجام استعفای خود را از سمت نخست وزیری اعلام کرد. با اعلام استعفای رسمی جانسون از نخست وزیری بریتانیا، حزب محافظه کار روند انتخاب جانشین وی را از روز پنجشنبه آغاز کرد، روندی که ممکن است هفته ها یا شاید ماه ها طول بکشد تا به نتیجه برسد.