زیباترین پیست های فرمول ۱ در کدام کشورها هستند؟/ مسیرهای شگفت انگیز و تبدیل پایگاه هوایی به پیست + تصاویر


به گزارش خبرگزاری فارس، فرمول ۱ درباره سرعت و مهارت است. رانندگان برتر را با سریع ببینیداغلب و پیشرفتهاغلب اتومبیل‌های مسابقه‌ای که برای قهرمانی جهان رقابت می‌کنند به سادگی مسحورکننده هستند، اما در کنار هیجان این مسابقات، نمی‌توانید مسیرهای شگفت‌انگیزی را که به زیبایی و از نظر فنی طراحی شده‌اند و مجهز به جدیدترین ویژگی‌ها برای ارتقای تجربه کلی هستند، از دست بدهید.

از زمان افتتاح مسابقات جایزه بزرگ فرمول ۱ در سال ۱۹۵۰، بیش از ۷۰ پیست میزبان مسابقات بوده اند. در زیر ۱۰ مورد از محبوب را مشاهده می کنیداغلب در اینجا آهنگ های فرمول ۱ وجود دارد که باید در لیست دیدنی شما باشد:

۱. مونزا این کشور از زمان آغاز به کار میزبان حداکثر تعداد مسابقات جایزه بزرگ بوده است. از سال ۱۹۲۲، ۷۲ مسابقه در این مسیر برگزار شده است. مسیر مونزا این شهر به «معبد سرعت» معروف است. پیست خیابان ایتالیا دارای سوئیچ هایی است که سرعت را بدون توقف کامل ماشین های مسابقه ثابت نگه می دارد و همچنین فرصت های سبقت خوبی را فراهم می کند. پیست گرندپری ایتالیا ۵.۷۹۳ کیلومتر طول و ۵۳ دور دارد و هواداران را در جایگاه‌های بزرگ و عمدتاً بدون پوشش در خود جای می‌دهد.

۲. دومین کشور کوچک جهان در این پیست موفق به کسب ۶۸ عنوان قهرمانی جهان شده استفوق العاده پیست خیابانی موناکو را به عنوان آخرین پیست واقعی و قدیمی فرمول ۱ در نظر می گیرد، در حالی که طول آن حدود ۳.۳۴ کیلومتر است و از سال ۱۹۲۹ میزبان مسابقات بوده است. این پیست میزبان مسابقات فرمول ۱ در سال ۱۹۵۰ شد و به این ترتیب به خط دیگر تبدیل شد. .

۳. سنگ نقره انگلستان میزبان اولین مسابقه از هفت مسابقه گرندپری در سال ۱۹۵۰ بود و از آن زمان تاکنون ۵۷ بار میزبان گرندپری بریتانیا بوده است. این پیست که در سال ۱۹۴۲ ساخته شد، قبل از اینکه به طور کامل به پیست فرمول ۱ تبدیل شود، یک پایگاه هوایی قدیمی برای نیروی هوایی بریتانیا بود. شکل پیست جایزه بزرگ بریتانیا برای همه رانندگان و طرفداران فرمول ۱ “مکه” در نظر گرفته می شود، اگرچه در طول سال ها تغییر کرده است. برای اطمینان از ایمنی، چند گوشه به مدار خیابان اضافه شده است، اما شکل اصلی مدار هنوز دست نخورده است. ۵۲ دور در این پیست وجود دارد که ۵۸۹۱ کیلومتر است.

۴. پیست مونترال کانادا به عنوان یکی از مرگبارترین پیست های جایزه بزرگ فرمول ۱ شناخته می شود که از سال ۱۹۷۸ میزبان مسابقات جایزه بزرگ بوده است. این پیست در سال ۱۹۶۷ برای نمایشگاه جهانی ایجاد شد، اما در نهایت به یک پیست تبدیل شد. با ۴۱ دویدن، این مسیر خیابانی به دلیل پیکربندی منحصر به فرد و غیر متعارف خود که شامل دو پیچ تند، دو مسیر مستقیم و یک منحنی مارپیچ است، خطرناک است. این پیست ۷۰ دور و ۴۳۶۱ کیلومتر است.

۵. مارینا بی سنگاپور; مسابقه شبانه در این پیست جدید در سنگاپور واقعاً یک لذت بصری برای طرفداران فرمول ۱ است. پیست مارینا بی در سال ۲۰۰۸ به صحنه قهرمانی جهان پیوست و در آن سال با میزبانی یک مسابقه فرمول ۱ یک شبه تاریخ ساز شد. جالب اینجاست که این پیست از آن زمان تاکنون میزبان ۱۳ جایزه بزرگ بوده است.

این پیست به دلیل سطح ناهموارش می تواند از نظر فیزیکی برای رانندگان فرمول ۱ سخت باشد. پیست سنگاپور با ۶۱ دور و ۱۸ پیچ محدود بهیک شخص است

انتهای، آخر پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید