ساخت وزن برای کشتی – قسمت دوم

این ماه را می خواهم با یک داستان کوچک شروع کنم. این به روزهای من به عنوان یک پاورلیفتر رقابتی برمی گردد. من ۱۲ سال در پاورلیفتینگ شرکت کردم و مسابقات زیادی را به یاد می آورم که در آن ها مجبور بودم وزن کم کنم. در اواخر دوران پاورلیفتینگ من حدود ۱۹۶ پوند وزن داشتم. می توانستم در ۱۹۸ پوند مسابقه بدهم. کلاس، but1 انتخاب شد تا وزن ۱۸ پوند را کاهش دهد. کلاس برای گرفتن یک شات با وزن ۵۰۰ پوند. پرس نیمکت در آن روزها افراد زیادی وجود نداشتند که ۵۰۰ پوند را نیمکت می کردند. در ۱۸۱ پوند کلاس وزنی بنابراین ایده خوبی به نظر می رسید.

برای اولین سالی که قرار بود این تلاش را انجام دهم، بهترین وزنه تمرینی خود را ۴۷۵ پوند داشتم. برای ۳ تکرار در باشگاه. این معادل حدود ۵۳۰ پوند است. برای من. این بهترین جلسه تمرینی بود و مسابقه من هفته بعد بود. من فوق العاده قوی بودم و فوق العاده آماده بودم تا «کار را انجام دهم». من فقط مجبور شدم از ۱۹۶ پوند کم کنم. به ۱۸۱ پوند و یک هفته فرصت داشت تا آن را انجام دهد. بدترین حالت، من می دانستم که بالاخره ۵۰۰ پوند وزنم را خواهم گرفت. پرس نیمکت در ۱۸۱ پوند. از وزن بدن

من می‌خواستم قوی باشم، بنابراین تا چهارشنبه همان هفته صبر کردم تا وزنه‌برداری را شروع کنم، برای وزنه زدن صبح شنبه در ساعت ۹ صبح و مسابقه پاورلیفتینگ در ساعت ۱۲ ظهر.

من فقط ۳ وعده غذایی کوچک هر روز می خوردم، و آنها اساسا ساندویچ و شیک های پروتئینی بودند. جمعه شب وزنم ۱۸۹ پوند بود. مجبور شدم ۸ پوند دیگر کم کنم. و می‌دانستم که وزن آب را تا زمانی که وزن‌کشی‌ها شروع می‌شود، از بین می‌برم. هک، من چند ساعت وقت دارم تا آب را دوباره به داخل برگردانم، بنابراین احتمالاً می توانم با وزن ۱۹۵ تا ۱۹۶ پوند رقابت کنم. و در نهایت آن نیمکت ۵۰۰ را دریافت کنید.

آب نخوردم و چند ساعتی در سونای دوستانم نشستم. وزن کم می شد. من خسته بودم و خیلی احساس خوبی نداشتم، اما وزن کم می شد. علاوه بر این، من هنوز می توانستم آب را به سیستم خود برگردانم و با احساس قوی رقابت کنم.

ساعت ۹ صبح روز بعد وزنم به ۱۸۱ پوند رسید. بر روی بینی. بعد از وزن کشی، گیتورید و آب را خوردم. سعی کردم کمی بخورم، اما اشتهایم بیشتر به آب و گیتورید بود، نه غذای جامد. یک موز هم خوردم تا سطح پتاسیمم را بالا ببرم. بلندی و کوتاهی آن این بود که من فقط ۴۷۰ پوند فشار می دادم. آن روز. برنده شدن در آن مسابقه پاورلیفتینگ خاص به اندازه کافی خوب بود، اما یک ناامیدی شخصی بود. می دانستم چیزی اشتباه است. هفته بعد در باشگاه، وزنم به راحتی ۱۹۷ پوند بود. و پرس نیمکت من حتی بهتر بود. از زمان مسابقه تمرین نکرده بودم، اما شنبه بعد وزنه‌ای را فشار می‌دادم که معادل ۵۳۵ پوند بود. پرس نیمکت

از این تجربه چه آموختم؟

یاد گرفتم که اگر می‌خواهی قدرتت را حفظ کنی، بهتر است وزنت را درست کم کنی. اگر شما یک کشتی گیر یا یک پاورلیفتر هستید، هدف شما این است که بهترین عملکرد خود را داشته باشید. کشتی گیران حداکثر وزن را برای برنده شدن در یک مسابقه بلند نمی کنند، اما منطقی است که فرض کنیم اگر در قوی ترین حالت خود باشید، در بهترین حالت خود کشتی خواهید گرفت!

با همه چیز برابر، کشتی گیر قوی تر برنده می شود!

با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا چند دستورالعمل برای کاهش وزن آب وجود دارد تا بتوانید بهترین کشتی را بگیرید:

ابتدا از روش های کاهش وزن مناسب برای کاهش چربی استفاده کنید اگر چربی زیادی در بدن خود ندارید، یا باید بدن خود را فریب دهید تا چربی بیشتری را تشویق کنید، یا بپذیرید که در غیر این صورت بدن شما ماهیچه های خود را برای غذا آدمخوار می کند. شما باید ۶ یا ۷ وعده غذایی کوچک پروتئین محور در طول روز بخورید.

بیش از ۳ یا ۴ پوند نباشد. دو روز قبل از کلاس وزنی با دقت گوش کن برخی از حقایق فیزیولوژیکی اساسی در این جهان وجود دارد. شما نمی توانید ۱۰ پوند را در یک روز کاهش دهید، و آن را از چربی ناشی کنید. باید کم آبی باشد. کم‌آبی بدن در صورت شدید، ضعیف‌تر می‌شود. برای من مهم نیست که چقدر سرسخت هستید، چقدر در کشتی مهارت دارید، از چه کسی یاد گرفتید و غیره. اگر در طول شب زیاد کم کنید، ممکن است علیرغم تکنیک‌های ضعیف کاهش وزن، در مسابقه یا مسابقات برنده شوید، اما در بهترین حالت شخصی خود کشتی نخواهید گرفت! تا زمانی که مسابقه خود را نبینید مهم نیست. با کاهش وزن خود هوشمند باشید.

کم آب نکنید شما باید حدود ۱۵ ساعت قبل از وزن گیری شروع به “محدود کردن” آب کنید. این بدان معناست که از ۱۵ ساعت قبل از وزن کردن، هر ۳ ساعت ۶ تا ۸ اونس آب می نوشید. اگر احساس می‌کنید در این مرحله نمی‌توانید آب بنوشید، و سعی کنید آن را به روش قدیمی عرق کنید، قدرت خود را حفظ نخواهید کرد.

وعده غذایی Super-Saturation 36 ساعت قبل از وزن کردن (با فرض اینکه وزن شما ۳-۴ پوند بیشتر باشد) باید سلول های ماهیچه ای را فوق اشباع کنید. برای انجام این کار، شما باید یک وعده غذایی پر کربوهیدرات (ماکارونی، برنج، سیب زمینی پخته، و غیره) داشته باشید. سپس کربوهیدرات را در بقیه آن روز و روز بعد محدود کنید. نگران نباشید، اگرچه بدن شما از کربوهیدرات های ذخیره شده (اکنون در سلول های ماهیچه ای به عنوان گلیکوژن) برای انرژی استفاده می کند، شما همچنان گلیکوژن ذخیره شده در کبد خود خواهید داشت. بدن شما می تواند از این گلیکوژن ذخیره شده کبد برای انرژی در روز کشتی استفاده کند. بعد از یک وعده غذایی فوق اشباع، شما اساساً وعده های غذایی تمام پروتئینی می خورید.

اگر آن زمان آنچه را که اکنون می دانم می دانستم، ممکن بود به وزن ۵۰۰ پوندی خود می رسیدم. پرس نیمکت در ۱۸۱ پوند. کلاس در عوض با وزن راحت ۱۹۳ پوند وارد شدم. اواخر همان سال و ۵۰۰ پوند من را گرفتم. نیمکت و فقط یک ۵۳۵ پوندی را از دست داد. تلاش از اشتباهاتم درس بگیر وزن خود را به درستی، به طور مداوم کاهش دهید و شاهد افزایش فوق العاده برنده های خود باشید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر